gry online

 tematów: 33      wątków: 2617      wypowiedzi: 27.803
autor: fraza:
jeśli chcesz brać udział w dyskusji zaloguj się: użytkownik: hasło:
Podsumowanie aktywności na forum w ciągu ostatnich 24 godzin

Forum >> Hyde Park >> Rządy PiS - będzie lepiej czy gorzej? - prognozy


poprzedni następny
system automatycznej korekty błędów

autor treść
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

Rządy PiS - będzie lepiej czy gorzej? - prognozy
19.11.2015 (Cz) 09.22 (3094 dni temu)
Zaczęło się. PIS rządzi. bylo expose z masą różnych obietnic. mają pełnię władzy. Czy wykorzystają ją, by naprawiać Polskę i by żyło sie lepiej? czy może podążymy ścieżką Grecji - w kierunku zapaści gospodarczej i chaosu?
Czy rząd PiS dotrwa w ogóle do końca kadencji?
jakie są wasze prognozy?

ciekawie może być wrócić do tego tematu za kilka lat i zobaczyć, co się sprawdziło
  
wypowiedzi: 105
wątków: 5
@szeryfie
09.12.2015 (Śr) 14.29 (3074 dni temu)
A już myślałem, że będzie łapka w górę a tutaj Rysiu Swetru

Mocne prawie się nabrałem. PRzede wszystkim problemem Polski jest to co opisał w swojej książce Korwin "Podatki czyli rzecz o grabieży", że Polacy są tak otumanieni już przez propagandę socjalistyczną, że nie rozróżniają już podatków a w zasadzie ich nie widzą, ponieważ są ukryte.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że np bilecik parkingowy jest podatkiem od zajmowanego miejsca "publicznego", żę stacja benzynowa powinna nazywać się izba skarbowa, a już mistrzostwem jest pojęcie "wpływy do budżetu" i pojęcie, że w budżecie ma być jak najwięcej pieniędzy co jest kompletną bzdurą.

Gdyby np. zrobić tak jak Korwin mówi, dać ludziom kartkę z wypisanymi podatkami oraz na co one idą, ludzie by całkiem zmienili podejście, wtedy każdy by miał poczucie i państwowości bo wie na co daje i poznał by wagę swojego głosu wyborczego, gdyż mógłby rozliczać polityków z tego na co wydali pieniądze. Ba nawet można iść dalej, myślę, żę skonczyły by się problem z "obietnicami wyborczymi z dupy wziętymi pod publikę".
oceny:   
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

podatki.
09.12.2015 (Śr) 14.39 (3074 dni temu)
ależ dokładnie tak.
oto rachunek, którego nie widzimy: http://skroc.pl/a4893

a po co te podatki? wlasnie na te przywileje o których pisałem. najpierw trzeba je skasowac, a dopiero potem będzie mozna obniżyć podatki. nie odwrotnie jak by to chcieli populiści.
  
wypowiedzi: 105
wątków: 5
no tak
09.12.2015 (Śr) 15.19 (3074 dni temu)
Dokładnie tutaj masz rację, tylko ani PO ani PiS nie kwapią się do dokonania tego bo są socjalistyczne.

NowoczesnaPO mówi o tym, słyszałem wypowiedzi Petru na ten temat, ale bardzo się boję bo wszystko wskazuje na to, że jest to przydupas Balcerowicza, który już się bawił w UW -> PO - > Nowoczensa. Dla przypomnienia PO i JE Donald Tusk mówili o tym w swojej propagandzie przeciw PiS.


Stąd mój głos do Korwina.
wypowiedzi: 715
wątków: 56
@Szeryf
09.12.2015 (Śr) 16.26 (3074 dni temu)
ale co to ma do rzeczy??
ja wskazuję najważniejszy problem w polskiej gospodarce, konsekwentnie ignorowany przez PIS i PO, a ty mi o jakimś petru i mediach piszesz.


Napisałeś cytuję:
Jedynym politykiem, który o tym mówi jest... Rysiek P.

Ja Ci odpisałem, że zdecydowanie Ryszard P. nie jest jedynym politykiem, który to mówi i postawiłem tezę o tym, że Ciebie "oczarował" i przez to nie widzisz innych i co gorsza ufasz jemu, że tak zrobiłby, choć jego rodowód wskazuje inaczej
wypowiedzi: 609
wątków: 7
;)
09.12.2015 (Śr) 17.35 (3074 dni temu)
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

krytykowali PO a sami....
10.12.2015 (Cz) 12.27 (3073 dni temu)
krytykowali PO przy reformie OFE - ze bez konsultacji społecznych, bez analiz, w szybkim tempie... a sami teraz, bez żadnej dyskusji kierują do sejmu projekt obniżenia wieku emerytalnego.

krytykowali PO za rosnące zadłużenie. a właśnie przygotowują się do zwiększania wydatków.

"Przygotowana przez posłów PiS nowela ustawy o finansach publicznych wprowadza zmianę w tzw. regule wydatkowej. Znajdujący się w niej wskaźnik inflacji (CPI) wraz z korektą błędów jej prognoz ma zostać zastąpiony tzw. sztywnym celem inflacyjnym NBP w wysokości 2,5 proc." - obecnie inflacja jest -0,7% r/r. ale oni sobie założą na papierze +2,5%, by móc wydać 5,7 mld zł więcej. a jak bedzie trzeba to sobie zapiszą inflację +10%.
zaklinają rzeczywistość. jak w Chinach, gdzie nikt już nie wierzy w statystyki rządowe!

psują państwo prawa, psują standardy demokratyczne, i zabierają się za psucie gospodarki... przy kolejnych wyborach wróci hasło 'polska w ruinie'. tym razem na serio...
  
wypowiedzi: 715
wątków: 56
...
10.12.2015 (Cz) 13.49 (3073 dni temu)
Szeryfie...

Tak niektóre zapowiedzi PISu budzą we mnie zgrozę, ale jak na razie są to na szczęście tylko zapowiedzi, powiedz mi proszę podaj mi większy przykład psucia standardów demokracji niż:

http://niewygodne.info.pl/artykul4/01948-Standardy-PO-czyli-nocna-proba-zmiany-Konstytucji.htm -> PO próbowała wprowadzić zmiany do konstytucji pod koniec swoich rządów:
- brak przejrzystości
- zero konsultacji obywatelskich
- 5 głosów zabrakło im do zmiany

http://parezja.pl/od-1-lipca-nielegalne-nagrania-nie-beda-dowodami-sprawie/ -> PO została umoczona w aferę taśmową? => PO przegłosowała, że nielegalnie zdobyte podsłuchy nie będą mogły już służyć jako dowód w sprawie sądowej...

(napisałem to jeszcze raz bo nie odniosłeś się)

Więc nie mogą psuć "standardów demokratycznych" czy "państwa prawa" bo ich w Naszym kraju po prostu nie było, za rok czasu zobaczymy czy PIS wprowadzi standardy i co z gospodarką będzie się działo... (napiszę wyraźnie, że nie jestem zwolennikiem PISu, ale w dyskusji na poziomie wskazane jest zachowania co najmniej pozorów obiektywności...)
oceny:   
wypowiedzi: 609
wątków: 7
:)
10.12.2015 (Cz) 14.28 (3073 dni temu)
nie lubię lajkowania. Ale tym razem się przemogłem
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

popis...
10.12.2015 (Cz) 17.25 (3073 dni temu)
nie mam zamiaru bronić PO, ale dziwię się zylo, że tak ciągle bronisz PIS. naprawdę nie przeszkadza ci 'dziadostwo' ich polityki?
  
wypowiedzi: 715
wątków: 56
...
10.12.2015 (Cz) 17.53 (3073 dni temu)
W którym zdaniu broniłem PIS?

Napisałem przecież, że ich nie popieram, nie głosowałem na nich, nie podobają mi się ich zapowiedzi...

Ale... Polityków ocenia się po czynach a nie po słowach i w tej chwili w mojej ocenie jest za wcześnie żeby coś więcej o rządach PIS powiedzieć...

To co PIS teraz robi (awantura wokół Trybunału Konstytucyjnego, wymiana prezesów w spółkach z udziałem skarbu państwa, jakieś przymiarki do zmiany regulaminu sejmu, do przeczyszczenia mediów państwowych) niczym nie odbiega od standardów jakie wyznaczyło PO przez 8 lat rządów, powiem więcej: nie było jeszcze żadnej sprawy za którą partia powinna być przez wyborców zupełnie odrzucona (a w poprzednim poście podałem 2 przykłady spraw z ostatniego czasu w których PO pokazało totalny gwałt na "państwie prawa" ).

Więc jedynie nawołuję do umiaru i nie małpowania głównego nurtu mediów, które są skrajnie subiektywne jeśli chodzi o przedstawianie (i niestety w sporym stopniu kreowanie) polskiej polityki.

Ja jestem za to bardzo zdumiony Twoją postawą i tak zajadłym krytykowaniem spraw mniejszego kalibru niż sprawy jakie się w tym roku wydarzyły i zostały przez Ciebie lekko lub wcale nie skrytykowane...

Dodatkowo jestem zniesmaczony Twoim żywiołowym agitowaniem za kolejną partią kreowaną przez główny nurt mediów w Polsce...
wypowiedzi: 90
wątków: 3
...subiektywnie
10.12.2015 (Cz) 20.41 (3073 dni temu)
@zylo:
w większości masz rację (wymiana stołków to niestety standard)
ale odpowiedz mi na jedno pytanie: pomijając orzeczenia TK oraz bagatelizujące wypowiedzi środowisk PiS na ten temat - czy w ciągu ostatnich 15 lat jakieś działania rządu i prezydenta spowodowały aż taką reakcję sędziów/adwokatów/prawników...? Ja nie pamiętam, ale mogę się mylić Specjalnie pomijam innych uczestników dyskusji. Ale akurat w tej grupie doszukiwałbym się najwięcej obiektywizmu (nie mam wykształcenia prawniczego)...

nikt nie ujmuje PiSowi zwycięstwa - mają większość to niech rządzą i zmieniają, ale zgodne z regułami
a najgorsze co mogę usłyszeć to: "poprzednicy też tak robili" ... jak dzieci... a jak Wojtunika załatwili... ech...

nie będę przytaczał więcej przykładów, bo nie mogę ich zweryfikować (mam nadzieję, że to były kaczki(!) dziennikarskie ); i wciąż czekam na coś dobrego

P.S. ustawa według której nielegalnie zdobyte podsłuchy nie będą mogły już służyć jako dowód w sprawie sądowej według mnie była bardzo potrzebna... i dobrze, że już weszła w życie... nie znam dokładnie paragrafów, ale czy nielegalny podsłuch jest ścigany z urzędu?
wypowiedzi: 715
wątków: 56
...
11.12.2015 (Pt) 10.34 (3072 dni temu)
czy w ciągu ostatnich 15 lat jakieś działania rządu i prezydenta spowodowały aż taką reakcję sędziów/adwokatów/prawników...?

A co w ramach tej reakcji zrobili? (oprócz wypowiedzi niektórych członków tej grupy mocno eksponowanych w mediach)

mają większość to niech rządzą i zmieniają, ale zgodne z regułami a najgorsze co mogę usłyszeć to: "poprzednicy też tak robili"

Z tymi regułami jest problem... Bo część z nich nie jest skodyfikowana albo jest skodyfikowana nieprecyzyjnie lub tylko częściowo i czasem robi się bałagan. Przy tej okazji widać jak bardzo media egzekwują te reguły:
- gdy PO powołało przed końcem kadencji kolejnych członków TK to wtedy to odstępstwo nie było krytykowane w mediach, gdy PIS ich nie zatwierdził korzystając z nieścisłego określenia obowiązku prezydenta do zatwierdzenia ich powołania to nagle w mediach wielka jadaczka o zamachu na Trybunał... (moim zdaniem obydwie strony grały nieczysto w tej kwestii i to pokazuje jak bardzo są siebie warci i w jak dużym stopniu są podobni do siebie)

Więc tak, PIS nagina zasady nieskodyfikowane precyzyjnie i wykorzystuje kruczki w przepisach, które może użyć na swoją korzyść w dokładnie taki sam sposób jak poprzednicy.

Co do argumentu:
"to jest dziecinne mówienie, że poprzednicy też tak robili" -> tak zgadzam się to jest dziecinne

Ale dodatkowo od siebie dodam:
Krytykowanie nagięć jednej partii, gdy wcześniej przez kilka lat nie krytykowało się większych przegięć innej partii może świadczyć o:
- dziecinnym sposobie pojmowania spraw
- braku umiejętności obiektywnej oceny sytuacji
- bezinteresownej zawiści danej osoby
- o tym, że ta osoba nagle dostała olśnienia i stała się wielkim obrońcą demokracji i chce teraz nadrobić te wszystkie lata gdy takim obrońcą demokracji nie była...


Nielegalny podsłuch -> tak, niekoniecznie może to być pełnowartościowy dowód w sprawie, ale sposób wprowadzenia tego przepisu (brak żadnych konsultacji społecznych czy branżowych) pokazuje dokładnie jak głęboko poprzednia władza miała obywateli i jak bardzo bezkarnie się czuli (w mojej ocenie zachowanie się władzy w ten sposób zdecydowanie bardziej przypominało systemy autokratyczne, które są od czasu do czasu tak bardzo krytykowane w mediach...)
Klub Farmera
wypowiedzi: 579
wątków: 13

prawnicy
11.12.2015 (Pt) 11.19 (3072 dni temu)
Prawnicy nie są niestety obiektywną, niezależną grupą idealistów.
To są ludzie mające swoje poglądy, preferencje polityczne, interesy.
Podejrzewam, że w większości są to ludzie w jakiś sposób zakotwiczeni w PRL-u - część już wtedy pracowała, część jest dziećmi takich ludzi.
Na szczęście jest dość duża grupa porządnych prawników, ale mamy dosadne przykłady niewłaściwego postępowania sędziów, prokuratorów. Dokładnie nazwisk nie pamiętam, więc nie będę po nazwiskach wymieniał ale:
1. sprawa kardiochirurga G. - porównanie działań CBA do działań służb stalinowskich => skargi tegoż sędziego na funkcjonariuszy do sądu - oddalone przez inny sąd
2. sprawa byłej posłanki Sawickiej - sąd apelacyjny przyznaje, że jest winna, ale uniewinnia ją powołując się na prawo, które w Polsce nie obowiązywało (gdzie wtedy było oburzenie tych prawników?)
3. sędzia z trójmiasta - który gotowy był na telefon ustawić jak trzeba sprawę Amber Gold (wiecie jaka były dla niego konsekwencje takiej postawy? - gdzie byli ci oburzeni?)
4. sprawa Kamińskiego i współpracowników - dwukrotnie uniewinniani, ale dociekliwie szukano jakby go skazać - skazany spektakularnie, mimo, że na podstawie ich działań skazano zatrzymanych. a później sędziemu zajęło pół roku pisanie uzasadnienia do wyroku...
5. sprawa zaniedbań przy organizacji lotu do Smoleńska i katastrofy - prokuratura umorzyła, rodziny odwołały się - sąd stwierdził, że sprawa daje podstawy do oskarżenia osób (w tym byłego ambasadora - Arabskiego), ale prokuratura uparcie odmawia skierowania sprawy do sądu.
6. TK uznał, że sędziowie nie mogą podlegać lustracji - może być kanalia ale nasz - tak to odbieram...

Jakie jest zaufanie do polskiego wymiaru sprawiedliwości?
Przykład z GW - "Aż 22 proc. badanych nie wierzy, że sędziowie orzekają, nie ulegając naciskom. 44 proc. - że czasem ulegają, a czasem nie. Czyli aż 66 proc. nie ma zaufania do niezawisłości sędziów"
http://wyborcza.pl/1,76842,13266735,Sady_niegodne_zaufania__ale_przyjazne.html
lub jeszcze bardziej dosadny artykuł - tylko 4% Polaków uważa, że sędziowie nie podlegają żadnym naciskom...
http://wyborcza.pl/1,76842,13199677,Polacy_krytycznie_o_sadach__przewlekle_postepowania_.html#TRrelSST

PS. Może jeszcze jeden artykuł
http://temidalight.natemat.pl/119033,sad-nisko-oceniony
I tu jeszcze ciekawostka z tego artykułu - "We wrześniu 2007 roku po raz ostatni zdarzyła się sytuacja, gdy odsetek dobrze oceniających pracę sądów był wyższy od liczby negatywnie nastawionych do ich działań." - to był czas rządów PiS... Dlaczego przez następne 8 lat nie poprawiło się?
Wg tego artykułu nasze sądy obiektywnie nie są aż takie najgorsze - ale to tylko świadczy o tym, jak bardzo sądownictwo jest niedoskonałe na całym świecie...

Jak widać - artykuły nie są z tzw prasy prawicowej czy pro PiS-owskiej...
I miałem parę lat temu okazję rozmawiać z człowiekiem na aplikacji sędziowskiej - to co opowiadał - włos się jeżył na głowie...
I to nie był zwolennik PiS-u...
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

państwo prawa - reguły gry
11.12.2015 (Pt) 11.35 (3072 dni temu)
astat, nie zmienia to faktu, że w państwie prawa reguły gry politycznej są ustalone przez prawo i politycy tych reguł powinni się trzymać. jeśli są wątpliwości co do reguł to ostateczną wykładnią, niejako 'mistrzem gry' jest TK.
platfusom w ciągu 8 lat zdarzyło się kilka wpadek. ale pisiurki jadą po bandzie na całego i pokazują, że reguł gry nie mają zamiaru respektować.
prezydent łamie konstytucję nie odbierając przysięgi legalnie wybranych 3 sędziow. premier teraz też łamie konstytucję nie publikując orzeczenia TK. i udają, że wszystko gra.
pokazują, że to oni chcą być 'mistrzami gry'. nie rozumieją trójpodziału władzy. to prosta droga do dyktatury, gdzie reguły gry są nieznane i na bieżąco ustalane przez najsilniejszego.

to, że zdobyli większość w parlamencie nie znaczy, że mogą dowolnie łamać reguły gry. mogą co najwyżej zgodnie z procedurami te reguły modyfikować.

duda czuje się zupełnie bezkarny - jakikolwiek wniosek o trybunał stanu nie znajdzie większośći - ale czy to znaczy że bezkarną samowolkę??
  
Klub Farmera
wypowiedzi: 579
wątków: 13

kilka wpadek PO...
11.12.2015 (Pt) 11.49 (3072 dni temu)
Kilka wpadek PO - nie wykonali 48 orzeczeń TK w trakcie swoich 8 lat rządzenia.
Czy słyszałeś jakieś krzyki oburzenia ze strony sędziów czy dziennikarzy?

Cała obecna afera została wywołana przez PO i sędziów TK (trzech brało udział w doradzaniu jak napisać ustawę z niekonstytucyjnym zapisem). Plan był prosty:
1. Uchwalamy niekonstytucyjne prawo, a bredzisław rzutem na taśmę je podpisuje
2. wybieramy sędziów łamiąc konstytucję
3. sędziowie zostają zaprzysiężeni
4. TK stwierdza, że zapisy ustawy są niekonstytucyjne, ale przepis już się zdezaktualizował
5. sędziowie wybrani i zaprzysiężeni => możecie nam skoczyć przez następne 9 lat

Prezydent-elekt Duda (wtedy jeszcze) apelował, żeby nie wprowadzać kontrowersyjnych przepisów w ostatnich dniach rządów.
Ale PO i Komorowski w ostatnich miesiącach swoich rządów robili wszystko, żeby nabruździć PiS-owi. I TK jest jednym z tego elementów.

I teraz już nikt z medialnych propagandzistów nie mówi o niewygodnych faktach tylko krzyczy, że PiS jest zły. A PO nagle stał się obrońcą przestrzegania prawa... To jak złodziej krzyczący łap złodzieja...

Poczytaj:
http://wpolityce.pl/polityka/274399-histeria-podszyta-hipokryzja-groza-prezydentowi-dudzie-a-rzady-po-psl-nie-wykonaly-48-orzeczen-tk

A tu ciekawy wywiad z jednym z autorów konstytucji i członkiem Trybunału Stanu - o obecnej sytuacji i o zachowaniu sędziów TK.
http://tiny.pl/gg2qd
wypowiedzi: 715
wątków: 56
@Szeryf
11.12.2015 (Pt) 12.09 (3072 dni temu)
platfusom w ciągu 8 lat zdarzyło się kilka wpadek. ale pisiurki jadą po bandzie na całego i pokazują, że reguł gry nie mają zamiaru respektować.

http://niewygodne.info.pl/artykul4/01948-Standardy-PO-czyli-nocna-proba-zmiany-Konstytucji.htm -> PO próbowała wprowadzić zmiany do konstytucji pod koniec swoich rządów:
- brak przejrzystości
- zero konsultacji obywatelskich
- 5 głosów zabrakło im do zmiany

Kolejny raz przytaczam tylko ten przykład gwałcenia "państwa prawa" przez PO z ostatniego czasu, bo ani razu się do niego nie odniosłeś:
- daj mi przykład działania PISu co najmniej tej skali -> PO próbowała tutaj cichcem przemycić zmianę do konstytucji: obecna Konstytucja RP obowiązuje od 1997 roku, w ciągu tych 18 lat liczba zmian konstytucji to... 2, także z tego widać, że poprawka do konstytucji w Polsce zdarza się niezwykle rzadko więc ma dużą rangę

Spróbuj zachować chociaż cień obiektywności i nie wyceniaj mniejszych przewinień PISu znacznie wyżej ponad grube wałki PO...
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

49 wyrokow TK....
11.12.2015 (Pt) 12.11 (3072 dni temu)
te 49 niewykonanych wyroków TK należałoby umieścić w szerszym kontekscie.
http://ppiop.rcl.gov.pl/index.php?r=orzeczenia/index - łącznie w tej bazie widać 301 orzeczeń TK. 176 ma status wykonanych., a 61 nie wymaga działań legislacyjnych.
podobnie jest z dyrektywami unijnymi - większość jest powoli wdrażana, ale jest dużo opóźnień. wynika to zarowno z długich procedur jak i nieudolności polityków czy braku odpowiedniej woli/energii.
ale trudno z tego robić jakiś wielki zarzut wobec platformy - bo to jest normalne pewnie w kazdym kraju .
inna rzecz, ze wyrok wyrokowi nie równy - niektóre sprawy są o znaczeniu fundamentalnym, a inne to marginalne drobiazgi, spadające na koniec listy priorytetów.

ps;
"grube wałki PO" - ta próba zmiany konstytucji była grubym wałkiem? chcieli dodac parę wyrazów by ruszyć lasy państwowe? które państwowe są tylko z nazwy i przydałaby się tam reforma, by państwo miało z nich korzyści a nie tylko leśnicy? oczywiscie, że takie zmiany powinny byc robione w świetle dziennym. przez takie akcje przegrali wybory. powinni wytłumaczyć, na czym zmiana ma polegać i czemu wg nich jest potrzebna. sami sobie strzelili w stopę.
  
Klub Farmera
wypowiedzi: 579
wątków: 13

...
11.12.2015 (Pt) 12.17 (3072 dni temu)
z kontekstu wnioskuję - w ciągu 8 lat rządów po-psl tk wydało wśród innych 48 nieistotnych postanowień, na wdrażanie których szkoda czasu...
w końcu co to za różnica, czy coś w ustawie jest zgodne z konstytucją czy nie. taka tam błahostka...

to pytanie, czy tk jest nam potrzebny, jeśli zajmuje się takimi nieistotnymi xxxołami...
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

Dziewięć przekłamań o Trybunale
11.12.2015 (Pt) 12.23 (3072 dni temu)
"z kontekstu wnioskuję" - źle wnioskujesz, bo 176 wyroków zostało w pełni wdrożonych.
przejrzyj sobie chronologicznie te wyroki - nie wykonane są głownie z ostatnich miesięcy - jak wejdziesz dalej, kilka lat wstecz, to prawie wszystkie wykonane.

http://www.rp.pl/Spor-o-Trybunal-Konstytucyjny/151209277-Dziewiec-przeklaman-o-Trybunale.html

TK jest potrzebny, bo politycy są nieudolni, a prawo mętne.
ok, platfusy nie najlepiej się stosowali do zaleceń 'mistrza gry'. ale pis w ogóle podważa kompetencje 'mistrza' i nie ma zamiaru się jego słuchać. tego wczesniej nie było
  
wypowiedzi: 715
wątków: 56
...
11.12.2015 (Pt) 13.09 (3072 dni temu)
ps;
"grube wałki PO" - ta próba zmiany konstytucji była grubym wałkiem?


ok, platfusy nie najlepiej się stosowali do zaleceń 'mistrza gry'. ale pis w ogóle podważa kompetencje 'mistrza' i nie ma zamiaru się jego słuchać. tego wczesniej nie było

Było i to więcej: PO próbowało po cichu i z zaskoczenia zmienić księgę z zasadami mistrza.
Klub Farmera
wypowiedzi: 579
wątków: 13

komentarz
11.12.2015 (Pt) 14.01 (3072 dni temu)
W mojej ocenie bardzo dobry komentarz do całej sytuacji wokół TK.
Dosyć dobrze oddaje moje odczucia w tej sprawie.

http://gosc.pl/doc/2871522.Wroz-Maciej-czyli-co-bedzie-z-Trybunalem-Konstytucyjnym
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

lasy państwowe?
11.12.2015 (Pt) 16.04 (3072 dni temu)
poczytałem zylo o tych lasach. np. http://www.zelaznalogika.net/komu-tak-naprawde-zalezy-na-obronie-lasow-panstwowych/.

w skrócie:
Marzec 2014 – do Sejmu wpływa poselski (Platformy) projekt ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

Grudzień 2014 – Projekt zmiany konstytucji w brzmieniu zaproponowanym przez PO głosowany jest w Sejmie. Ustawę o zmianie konstytucji Sejm uchwala większością co najmniej 2/3 głosów w obecności, co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. W głosowaniu za zmianą konstytucji opowiedziało się 291 posłów, 150 było przeciw co oznacza, że Platformie zabrakło 5 głosów.

pol roku siedzieli nad projektem i nic nie przeglosowali. doszukiwanie się tutaj jakiegoś zamachu na konstytuację jest wg mnie nieporozumieniem. szczególnie jak piszesz "po cichu i z zaskoczenia". raczej po pół roku debat.

lasy to dojna krowa dla różnych grup interesu i państwowe to są tylko z nazwy, ale jakiekolwiek próby zmian były zawsze blokowane - http://pis-da.blogspot.com/2015/09/chopcy-z-lasu.html.
a kto najbardziej chroni rózne grupy interesów? zwykle PSL i PIS.
  
wypowiedzi: 90
wątków: 3
...
11.12.2015 (Pt) 16.06 (3072 dni temu)
@astat
ja widzę różnicę pomiędzy ignorowaniem wyroku TK a brakiem zmiany prawa, które zostało przez TK negatywnie zaopiniowane; to tutaj tkwi różnica: jeżeli TK podważy jakiś zapis ustawy to zazwyczaj daje czas, aby ten zapis poprawić (nie pamiętam, czy sam zapis przestaje być ważny, ale chyba tak); faktem jest, że PO puściła kilka bubli; ale nie pamiętam, żeby ktoś sprzeciwiał się lub podważał wyroki TK;
a ta sprawa teraz z Dziennikiem Ustaw - żeby urzędnik odmawiał wpisu wyroku TK do Dziennika Ustaw - o co chodzi? konstytucja nie jest idealna, ale od wyroków TK NIE MA odwołań, są ostateczne i tyle. Ale PiS ma "wątpliwości"... Tutaj nie ma miejsca na wątpliwości. Tak samo jest z wyrokami Sądu Najwyższego. Nie ma o czym dyskutować. Wyrok może nam się nie podobać, ale "wątpliwości" możemy sobie wsadzić (piiiii)... A jak nam się TK nie podoba to zmieńmy konstytucję!
Opóźnienie też jest przemyślane: inne akty prawne zostały "wydrukowane" bardzo sprawnie... Kpina w żywe oczy.


przeboleję KAŻDĄ partię rządzącą tym krajem jak długo będzie stosować aktualnie obowiązujące prawo...
oceny:      
wypowiedzi: 715
wątków: 56
...
11.12.2015 (Pt) 22.39 (3071 dni temu)
pol roku siedzieli nad projektem i nic nie przeglosowali. doszukiwanie się tutaj jakiegoś zamachu na konstytuację jest wg mnie nieporozumieniem. szczególnie jak piszesz "po cichu i z zaskoczenia". raczej po pół roku debat.
-> gdzie były te debaty i konsultacje społeczne czy jakiekolwiek jasne postawienie sytuacji przez rząd PO przed głosowaniem nad tym projektem?

http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=83&NrGlosowania=167 - a to jest link to strony z wynikami głosowania z oficjalnej strony sejmu, zwracam uwagę na godzinę głosowania: 00:44:26 => rzeczywiście jest to idealna godzina aby głosować nad zmianą konstytucji i pokazać obywatelom, że robi się to w sposób transparentny...
oceny:   
Klub Farmera
wypowiedzi: 579
wątków: 13

@Drowek
11.12.2015 (Pt) 23.28 (3071 dni temu)
Ja też widzę różnicę.
I widzę różnicę między faktami i medialną propagandą.
Proponuję na ten moment przeczytać list KPRM do prezesa TK. I zastanowić się nad dramatycznym darciem szat nad nieposzanowaniem konstytucji, wyroku TK itp.
Zadane są jak najbardziej zasadne pytania.
Najpierw prezes 18.11 decyduje, że sprawa jest ważna ustrojowo i TK musi obradować w tzw pełnym składzie (czyli minimum 9 sędziów) a później następuje przewrotka i obraduje TK w składzie 5 osobowym i wydaje wyrok.
Czy należy się w tej sytuacji jakieś wyjaśnienie? Moim zdaniem należy.
I czy w takim razie to była ważna sprawa ustrojowa (18.11 była a 2.12 już nie?) i czy w takim razie powinien obradować TK w pełnym składzie czy nie? A jeśli tak to czy wyrok TK w niepełnym składzie jest prawnie legalny?

Ale prezesowi zabrakło argumentów, nerwy puściły i zamiast wyjaśnień zaczęło się straszenie.
Uważasz, że to jest właściwe postępowanie prezesa instytucji która ma być najwyższym autorytetem w sprawach prawa?
I to co robią z tego dziennikarze można nazwać inaczej niż propagandą?
oceny:   
Klub Farmera
wypowiedzi: 579
wątków: 13

list
12.12.2015 (So) 00.19 (3071 dni temu)
Zapomniałem poprzednio dać namiar na teks listu, więc uzupełniam...

http://wpolityce.pl/polityka/274713-publikacji-nie-bedzie-kancelaria-premiera-uznala-wyrok-trybunalu-konstytucyjnego-za-niewazny


A dodatkowo - rys historyczny do którego tyczy się zapytanie KPRM
http://wpolityce.pl/polityka/274790-prezes-trybunalu-tak-sie-wycwanil-ze-juz-zapomnial-jak-faktami-kreci-a-dowod-na-to-z-internetu-wyrzucono

Czy jest różnica w znaczeniu "wstrzymać się do czasu..." a "odmówić publikacji"?
wypowiedzi: 204
wątków: 5
roznica
12.12.2015 (So) 04.35 (3071 dni temu)
PIS - Patrioci? i Sprawiedliwosc
http://tiny.pl/gg269
ZPG
wypowiedzi: 37
wątków: 1

:(
12.12.2015 (So) 09.11 (3071 dni temu)
PIS i PO od dawna chodzi na smyczy Żydów, w zeszłym roku też im kasę przyznali z Zusu chociaż podobno bankrutuje
wypowiedzi: 90
wątków: 3
@astat
12.12.2015 (So) 10.53 (3071 dni temu)
Czy jest różnica w znaczeniu "wstrzymać się do czasu..." a "odmówić publikacji"?

... do czasu czego? aż TK przyzna się do błędu? aż przyśle satysfakcjonujące wyjaśnienie? aż anuluje wynik? tzn. że teraz każdy wyrok/ustawa/uchwała może być przez panią Kępę zaopiniowany "wątpliwie" i "wstrzymany do czasu..."?

to już nie jest państwo prawa... następna będzie ustawa umożliwiająca rugowanie sędziów z urzędu ("dekomunizacja" - bez TK przejdzie szybko, a potem już z górki...

ja robię OFF
Klub Farmera
wypowiedzi: 579
wątków: 13

@Drowek
12.12.2015 (So) 20.46 (3071 dni temu)
Masi sędziowie i prokuratorzy z czasów stalinowskich nie zostali za nic ukarani. Ci co jeszcze żyją mają się dobrze, żyjąc z hojnych emerytur na które się wszyscy składamy. Nie można ich ukarać bo obecna sitwa sędziowska twierdzi, że działali przecież zgodnie z obowiązującym prawem.
Nie rozumiem tylko dlaczego w Norymberdze sędziowie nie byli tacy wyrozumiali - przecież skazani tam Niemcy też działali zgodnie z obowiązującym prawem...

TK sam łamie konstytucję, orzeka w sprawach, których nie ma prawa orzekać, zmienia procedury i nawet nie raczy się wytłumaczyć/uzasadnić dlaczego tak zrobili.
I to są ludzie stojący ponad prawem - wszyscy są dożywotni nietykalni, bo mają immunitet - i teraz i później.

I to niby jest państwo prawa? To o III Rzeszy też można powiedzieć, że to było państwo prawa...

Za takie państwo prawa ja dziękuję.

PS. Uważam, że wśród sędziów i prokuratorów są porządni ludzie, ale z pewnością nie o wszystkich tak można powiedzieć...
wypowiedzi: 90
wątków: 3
wywołany do tablicy
13.12.2015 (Nd) 12.27 (3070 dni temu)
Masi sędziowie i prokuratorzy z czasów stalinowskich nie zostali za nic ukarani. Ci co jeszcze żyją mają się dobrze, żyjąc z hojnych emerytur na które się wszyscy składamy. Nie można ich ukarać bo obecna sitwa sędziowska twierdzi, że działali przecież zgodnie z obowiązującym prawem.
Nie rozumiem tylko dlaczego w Norymberdze sędziowie nie byli tacy wyrozumiali - przecież skazani tam Niemcy też działali zgodnie z obowiązującym prawem...

Pytanie: czy w czasach stalinowskich sędziowie byli niezawiśli? Czy był ktoś, kto "dyktował" wyroki? Jak długo żyłby sędzia, który by się "wyłamał"?
Prokuratura na 100% była zależna od partii rządzącej (niedługo wracamy do takich praktyk).


TK sam łamie konstytucję, orzeka w sprawach, których nie ma prawa orzekać, zmienia procedury i nawet nie raczy się wytłumaczyć/uzasadnić dlaczego tak zrobili.

Proszę o przykład: ustawa/artykuł.
Jeżeli TK ma prawo do zmiany procedury i nigdzie nie jest napisane, że się musi tłumaczyć to o co chodzi? Chcesz nadzorować pracę TK? Jeszcze wyższym trybunałem z nadania partyjnego?
Jeżeli jest gdzieś zapis, że TK MUSI się tłumaczyć ze zmiany procedury to uznam swój błąd.

I to są ludzie stojący ponad prawem - wszyscy są dożywotni nietykalni, bo mają immunitet - i teraz i później.

Jeżeli skasujesz immunitet sędziego to automatycznie pozbawisz go jedynej obrony przed rządzącymi. Sędziowie automatycznie przestaną być niezawiśli, bo będą uważać, żeby się nie narazić rządzącym. A po zmianie rządzących może się okazać, że narazili się opozycji. Chcesz co 4 lata wymiany składu wszystkich sądów? Tak jak to jest w spółkach skarbu państwa?

Poza tym sędziowie nie są nietykalni:
Art. 24

1. Sędzia Trybunału nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej ani pozbawiony wolności bez zgody Zgromadzenia Ogólnego.
2. Do czasu wyrażenia zgody na pociągnięcie sędziego Trybunału do odpowiedzialności karnej lub zgody na pozbawienie wolności sędziego Trybunału, w stosunku do tego sędziego mogą być podejmowane tylko czynności niecierpiące zwłoki.
3. Sędzia Trybunału nie może być zatrzymany lub aresztowany, z wyjątkiem ujęcia go na gorącym uczynku przestępstwa, jeżeli jego zatrzymanie jest konieczne dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania.
4. O zatrzymaniu niezwłocznie powiadamia się Prezesa Trybunału, który może nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego.
Ten cytat odnosi się to TK, nie chce mi się szukać odpowiedników dotyczących zwykłych sędziów.

I to niby jest państwo prawa? To o III Rzeszy też można powiedzieć, że to było państwo prawa...
NSDAP na początku wygrało demokratyczne wybory. Nie wiem dokładnie jak było później, ale historia chyba to opisuje, zapewne szczegółowo.

Za takie państwo prawa ja dziękuję.

PS. Uważam, że wśród sędziów i prokuratorów są porządni ludzie, ale z pewnością nie o wszystkich tak można powiedzieć...
Ja też nie jestem szczęśliwy z tego powodu, że część sędziów/prokuratorów/innej maści urzędników nie została rozliczona po '89. Ale powiedz mi jedno: jak sobie wyobrażasz wymianę w 1989 roku 90% sędziów i prokuratorów i wojskowych i urzędników ministerstw (przecież wszyscy byli w PZPR)?

Jeżeli zagwarantujesz, że wszyscy nowi sędziowie zastępujący tych "peerelowskich" będą niezależni, obiektywni i niezawiśli - masz moje poparcie!

To jest niestety jedna z zasad demokracji (tą część dyskusji można "przekierować" do wątku o demokracji ) - trójpodział władzy.
oceny:   
Zielone Wzgórze
wypowiedzi: 20
wątków: 0
.
14.12.2015 (Pn) 14.21 (3069 dni temu)
Sytuacja wygląda teraz tak, że sondaże podają PiS 30%, Nowoczesna 25% i chodzą głosy, że PO połączy się z Nowoczesną, czyli wszystko idzie zgodnie z planem. Shulz mówi o zamachu stanu w Polsce i będą debatować o tym w PE. Dla niego wygranie w demokratycznych wyborach partii, która aż tak się nie płaszczy przed Brukselą to zamach stanu. I co zrobi, wyśle wojsko? UE nie ma przecież armii. TVP Info przechodzi już wszystkie stacje w propagandzie, bo wiedzą, że PiS zrobi z nimi porządek, więc do tego czasu trzeba na nich napluć jak się da. A jak Kaczyński naprawdę zamierza ścigać tych największych przestępców tak jak zapowiada to są 2 opcje. Albo skończy jak Lepper i Petelicki albo nastraszą go i się uspokoi. Z mafią w Polsce nikt jeszcze nie wygrał. Tomaszewski chciał dojść do tych co się nakradli na autostradach i co? Szybko ucichł
oceny:   
wypowiedzi: 609
wątków: 7
O!
14.12.2015 (Pn) 14.47 (3069 dni temu)
Jak to jest z tym polskim prawem. Jest wyrok sądowy, że PZPR była instytucją mafijną. Ale jakoś żaden "Capo di tutti capi" do odpowiedzialności karnej nie został pociągnięty.
oceny:   
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

...
14.12.2015 (Pn) 15.27 (3069 dni temu)
kubańczyk - niestety polowa polaków to taki gorszy sort. trzeba ich zmusić do emigracji albo pozamykać w więzieniach, to bedzie spokój.
  
Zielone Wzgórze
wypowiedzi: 133
wątków: 5

Demokracja taka
14.12.2015 (Pn) 15.44 (3069 dni temu)
Jak rządzi Platforma to jest Demokracja, jak inne ugrupowanie to zamach stanu.
Poniżej link do orzeczeń TK, tych niewykonanych przez PO również.
http://ppiop.rcl.gov.pl/?r=orzeczenia/index
Zielone Wzgórze
wypowiedzi: 20
wątków: 0
.
14.12.2015 (Pn) 15.49 (3069 dni temu)
Nie połowa Polaków, ale Ci o o których mówił Kaczyński powinni siedzieć w więzieniach. Daję oryginalny cytat, bo podejrzewam, że nawet nie znasz go, tylko sugerujesz się manipulacjami "stokrotki"

"To powrót do metod z lat 2005-2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to był też rząd Porozumienia Centrum. To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę zagranicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony.

Teraz Nowoczesna urządza akcje w stylu: "Jestem gorszego sortu", czyli oficjalnie przyznają się do donoszenia. Taka Targowica 2015
oceny:   
wypowiedzi: 609
wątków: 7
:)
14.12.2015 (Pn) 16.05 (3069 dni temu)
O kurde Ci, którzy sami dzieli Polaków wsadzając im mohery na głowę czują się poniżeni. Panie i Panowie, jak dla mnie to są totalne jaja
wypowiedzi: 609
wątków: 7
;)
14.12.2015 (Pn) 16.15 (3069 dni temu)
"Tylu idiotów na świecie a tak mało amunicji"
oceny:   
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

Syndrom oblężonej twierdzy
14.12.2015 (Pn) 21.56 (3068 dni temu)
możemy na żywo obserwowac ciekawe zjawisko psychologiczne - tzw "syndrom oblężonej twierdzy" w wykonaniu PIS (https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_obl%C4%99%C5%BConej_twierdzy) - im wiecej osób przeciw nim, tym lepiej dla nich - bo ich zwolennicy tym bardziej się jednoczą.

Syndrom oblężonej twierdzy - zjawisko polegające na wzbudzaniu poczucia zagrożenia ze strony mniej lub bardziej wyimaginowanego wroga. Grupa społeczna przejawiająca wysoki poziom poczucia zagrożenia o wiele chętniej rezygnuje z indywidualizmu dążąc do homogeniczności i oddaje władzę nad sobą osobom, które deklarują grupie zapewnienie bezpieczeństwa.

Syndrom oblężonej twierdzy jest często wykorzystywany przez polityków, którzy wzbudzają poczucie zagrożenia elektoratu, a następnie oferują ratunek z wyimaginowanej opresji. Elektorat, aby zredukować nieprzyjemne poczucie zagrożenia odda głos na polityka. W tym sensie posługiwanie się syndromem oblężonej twierdzy jest psychomanipulacją.




Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia. Zgodnie z prawem powinien on być ogłoszony "niezwłocznie".
3 grudnia TK orzekł, że listopadowy wybór trzech sędziów Trybunału był zgodny z Konstytucją. Sędziowie do dziś nie zostali zaprzysiężeni.
Prezydent i Premier z pełną świadomością pokazują nam, gdzie mniej więcej mają prawo.
Ich działania w ciągu ostatnich dni potępili:
1. Prezes Sądu Najwyższego
2. Krajowa Rada Sądownictwa
3. Helsińska Fundacja Praw Człowieka
4. Rzecznik Praw Obywatelskich
5. Naczelna Rada Adwokacka
6. Krajowa Izba Radców Prawnych
7. Szef Rady Europy
8. Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego
9. Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego
10. Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego
11. 15 byłych prezydentów, premierów oraz marszałków Sejmu i Senatu


wg zwolenników PIS to pokazuje jak zgniły jest obecny system. wg reszty to pokazuje jak daleko od normalnosci zabrnął PIS.
  
wypowiedzi: 90
wątków: 3
powtórka z rozrywki
14.12.2015 (Pn) 23.26 (3068 dni temu)
wtedy nie wystarczyło determinacji?
http://goo.gl/4c6Qt6


@fraterr
Jak rządzi Platforma to jest Demokracja, jak inne ugrupowanie to zamach stanu.
Poniżej link do orzeczeń TK, tych niewykonanych przez PO również.
http://ppiop.rcl.gov.pl/?r rzeczenia/index

pokaż proszę KTÓREGO orzeczenie PO nie wykonała? i co to oznacza "niewykonany"?
nie chcę bronić PO, bo to oni są po części odpowiedzialni za ten burdel... ale o ile się orientuję wszystkie dotychczasowe wyroki TK weszły w życie (poprawcie mnie, jeżeli się mylę) - na przykład usuwając niekonstytucyjne zapisy ustaw; niektóre ustawy wymagają z tego powodu poprawek; PRAWDĄ jest, że PO razem z PSL nie uchwalili poprawek, tzn. że część ustaw nie działa tak, jak powinny (czyli dali dooopy)
Ale jednocześnie zakwestionowane zapisy ustaw tracą moc prawną (natychmiast lub w późniejszym terminie jeżeli TK wyznaczył termin poprawki) i chyba nikt tego do tej pory nie podważał(?)

Wyroki TK chyba nie są nakazowe (?) i chyba nie wymagają wykonania... po prostu z chwilą ogłoszenia są obowiązującym prawem... Dopiero niestosowanie się do tego prawa może spowodować wyrok który należy wykonać Nie pamiętam, żeby PO wstrzymywało ogłoszenie wyroku TK... co nie znaczy, że im się nie przytrafiło(?)

KTOŚ musi sprawdzać sejm/senat i ich wypociny!
nie zastawia was dlaczego ustawę może zaskarżyć nie tylko prezydent czy grupa posłów ale także rzecznik praw obywatelskich?



Forum >> Hyde Park >> Rządy PiS - będzie lepiej czy gorzej? - prognozy


poprzedni następny