gry online

 tematów: 33      wątków: 2617      wypowiedzi: 27.803
autor: fraza:
jeśli chcesz brać udział w dyskusji zaloguj się: użytkownik: hasło:
Podsumowanie aktywności na forum w ciągu ostatnich 24 godzin

Forum >> o gospodarce >> spisek bogatych

system automatycznej korekty błędów

autor treść
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

spisek bogatych
21.10.2009 (Śr) 13.14 (5382 dni temu)
ci którzy interesują się gospodarką, wiedzą, że USA stoją obecnie na krawędzi bankructwa. nie dziwi więc obserwowana ucieczka od dolara.

pewnie wielu z was słyszało o Robercie Kiyosaki - autora m.in. kultowej książki 'Bogaty ojciec, biedny ojciec" oraz gry Cashflow.

ostatnio (2008-09) napisał on nową książkie - 'Spisek Bogatych' w której tłumaczy m.in. przyczyny kryzysu gospodarczego. książka jest tłumaczona na język polski i bezpłatnie udostępniana w internecie na http://www.spisekbogatych.pl. dziś ukazał się trzeci rozdział - pierwsze dwa były niespecjalne, ale trzeci warto przeczytać.
  
wypowiedzi: 3
wątków: 1
dzięki
21.10.2009 (Śr) 15.57 (5382 dni temu)
Szeryf a wiesz może czy można w necie za darmo przeczytać także "Bogaty ojciec, biedny ojciec"???
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

bogaty ojciec
21.10.2009 (Śr) 17.02 (5382 dni temu)
raczej nie.

mozna kupic - np. wersje elektroniczna za 21,90zł http://www.zlotemysli.pl/farmersi,1/publication/show/6567/Bogaty-Ojciec-Biedny-Ojciec-dla-mlodziezy.html
- dają gwarancję satysfakcji, więc de facto można za darmo po prostu po przeczytaniu trzeba zwrócić sie o zwrot pieniędzy.

ogólnie całkiem dobra książka. przedstawia sposób myślenia biznesowego.
  
wypowiedzi: 85
wątków: 37
Bogaty
21.10.2009 (Śr) 19.44 (5382 dni temu)
wypowiedzi: 52
wątków: 6

nonsens
22.10.2009 (Cz) 16.52 (5381 dni temu)
Niniejszym informuję Cię Szeryfie, że padłeś ofiarą spisku niedouczonych.
Mówienie o bankructwie USA jest nieporozumieniem. Jak dług odniesiesz do nagromadzonego majątku, a także do zdolności kreowania wartości dodanej (nie tylko tej mierzonej PKB USA), ale też tej, którą kreują firmy będące własnością Amerykanów na całym świecie, to się zorientujesz, że o bankructwie nie ma mowy.
Osłabienie dolara wynika głównie z tego, że go dodrukowali i jest go więcej (prawo podaży i popytu).
wypowiedzi: 32
wątków: 2
tak
22.10.2009 (Cz) 16.53 (5381 dni temu)
Tak, Arabello, jest to całość, jednak najlepiej się czyta wersję tradycyjną - drukowaną książkę

Polecam!
wypowiedzi: 187
wątków: 4

22.10.2009 (Cz) 18.10 (5381 dni temu)
Może warto na początku zaznaczyć, że państwo w zasadzie nie moze zbankrutować ... może sobie zepsuć walutę, obrazic się na resztę świata, wyciąć połowę obywateli, ale nie zbankrutuje; co najwyżej moze zostac podbite przez inne.

No to w takim razie co teraz robią USA? Ano okradają własnych obywateli (i resztę świata też). Czy grozi USA jakaś forma "bankructwa"? To zależy W najgorszym wariancie zostaną zdegradowane politycznie, a co za tym idzie, dojdzie do zapaści w gospodarce i znacznego obniżenia się stopy życiowej. W najlepszym bedzie jeszcze jakas wojenka, powstanie kilka nowych baz rakietowych, reszta świata wykorzysta okazję by siedzieć cicho i wszystko jakoś się rozejdzie po kościach (do czasu).
  
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

bankructwo USA
22.10.2009 (Cz) 21.40 (5381 dni temu)
no to może po kolei.
bankructwo można rozumieć jako niemożność uregulowania zaciągniętych długów. w przypadku firm bankructwo często kończy się rozwiazaniem firmy. ale nie koniecznie, szczególnie w USA (przykłady: united airlines, general motors).
osoby prywatne też mogą bankrutować - nie wiem dokładnie jak wygląda procedura, ale jest cos takiego, nawet chyba w polsce.

w przypadku krajów wyglada to inaczej - bankructwo argentyny skończyło się 9 lat temu olbrzymimi problemami gospodarczymi, radykalnym spadkiem wartości waluty (pesos) i kredytami ratunkowymi MFW. po kilku latach 'oczyszczającego bankructwa' wrócili na ścieżkę wzrostu i na nowo regulowali swoje zobowiązania.

wcześniej (1998r.) bankrutowała Rosja i też sytuację po kilku latach oczyściła dewaluacja rubla (i zwyżka cen ropy )

ostatnio Islandia i Łotwa stanęły na progu bankructwa. Dla Łotwy raczej ratunku nie będzie - zapewne wkrótce zawiesi obsługę zadłuzenia i zdewaluuje walutę, bo jej obrona jest bardzo kosztowna (sztywny kurs z euro) - ale minie kilka sporo lat zanim wzrosty tam powrócą.


Dla mnie USA, jako państwo, są bankrutem w tym sensie, że znalazły się już w spirali zadłużenia, z której nie potrafią wyjść - zaciągają nowe długi (emitując obligacje) po to by móc obsługiwać stare zadłużenie. Główni wierzyciele już się zorientowali w tej grze - Chiny i Japonia praktycznie przestały kupować obligacje rządu USA. głównym kupującym jest praktycznie FED - czyli zakup poprzez 'dodrukowane' nowe dolary.

Zadlużenie rządu USA wynosi ok. 100% PKB. oprocentowanie obligacji to aktualnie ok 3,5%, czyli 3,5% PKB rząd USA musi przeznaczać na obsługę zadłuzenia. Aby nie wpływało to negatywnie na wzrost gospodarczy, obsługę starego zadluzenia finansują nowym zadłużeniem.

za kilka lat dalszy wzrost zadłużenia nie bedzie już możliwy - powiedzmy za 3 lata zadłużenie USA wzrośnie do 120% PKB, a stopa procentowa do 5% - czyli obsluga długu będzie kosztować USA aż 6% PKB - pokrywanie tego nową emisją pieniądza nie będzie możliwe - rząd będzie zmuszony do wygenerowania nadwyżki budżetowej wysokości 6%! oznacza to olbrzymie cięcia wydatków federalnych - tak jak obecnie na Łotwie.

tyle że amerykanie to nie łotysze - na obniżki pensji o 40% raczej się nie zgodzą. jedyne wyjście to będzie zawieszenie obsługi zadłużenia. czyli "bankructwo".

tak samo jak robiły w ciagu ostatnich 20 lat inne kraje: rosja, brazylia, argentyna, tygrysy azjatyckie, etc.

prawa rynkowe nie robią wyjątków. tyle że tytanic dłużej tonie niż mała łajba.
wg mnie za 5 lat dolar bedzie kosztował 50 eurocentów, a u nas półtora złotego. USA są w takiej sytuacji jak Argentyna czy Rosja przed kryzysem i nie mają już mozliwości ucieczki. powinni stawić czoła sytuacji - obecna próba ratowania się tylko pogarsza sytuację.

na granicy bankructwa jest już stan Kalifornii. a wielu innych miast i stanów też sobie już nie radzi z zadłużeniem.


ale oczywiście możecie polemizować
każdy ma prawo do własnego zdania, a szeryf nie jest żadną wyrocznią
  
wypowiedzi: 33
wątków: 0
spisek bogatych
22.10.2009 (Cz) 23.19 (5381 dni temu)
przecież najlepiej przejmować "kogoś" kto jest zadłuzony, "prosty" i sprawowac nad nim władzę, handlowac, regulowac populacje itp. ... żydzi .. przeciez panstwo Izrael ma najnowoczesniejszą i najlepiej uzbrojoną armie na świecie i mozne przejąc bliski wschód ...chiny brakuje im miejsca... mogą spekulować dolarem.. osłabiając dolara i ceny surowców dają ostro poalic Rosji, która poświęci wszystkie rezerwy walutowe ... indie się tez juz nie mieszczą na swoim terytorium....poza tym masoni, sekty religijne, faszysci ... jest TYLU chętnych do sterowania tym światem...na szczeście w nieszczęściu jeszcze mamy broń jadrową, taka mała bariera psychologiczna blokująca zapedy imperialistyczne niektórych państw
wypowiedzi: 504
wątków: 13

23.10.2009 (Pt) 13.14 (5380 dni temu)
Tak wtrącę swoje dwa grosze. Państwo zbankrutować nie może, bo nie może przestać istnieć (przynajmniej nie stanie się to bezpośrednio z powodu zadłużenia). Dlatego też państwo jest raczej podobne do osoby fizycznej niż do np. spółki akcyjnej.

W praktyce różnica między firmą a osobą polega na tym, że w momencie kiedy dłużnik staje się nie niewypłacalny to ogłasza upadłość, jednak firmę może to doprowadzić do likwidacji przez wyprzedaż całego majątku, a osoby oczywiście się nie likwiduje

Celem ogłoszenia upadłości jest z jednej strony próba uratowania dłużnika z drugiej strony zaspokojenie wierzycieli w jak największym stopniu. Pierwsze dzieje się właśnie przez zawieszenie obsługi długu i porozumienie co do dalszej jego spłaty. Z kolei korzyścią dla wierzycieli jest ograniczenie działania dłużnika i przejęcie kontroli nad jego majątkiem (by nie doprowadzić do dalszego zadłużania lub ukrycia/wypływu majątku) przez wprowadzenie zarządcy majątku lub syndyka.

Niestety ochrona wierzycieli w wypadku niewypłacalności państwa również nie występuje - nie są oni w stanie opanować działań dłużnika. Innymi słowy ogłoszenie upadłości dla państwa nie pociąga bezpośrednio negatywnych konsekwencji i w tym sensie państwo nie bankrutuje. Jedynym negatywnym skutkiem jest ew. utrata zdolności kredytowej na arenie międzynarodowej. Z drugiej strony jeśli państwo nie spłaca swoich długów to kto je zmusi by je spłaciło? Chyba nie ma takiej możliwości...
wypowiedzi: 17
wątków: 1
Bzik - komentarz
23.10.2009 (Pt) 13.29 (5380 dni temu)
Pozwolę sobie skomentować Twoją wypowiedź.
Po pierwsze jesteś w błędzie istnieje prawna możliwość bankructwa osoby fizycznej stosowana w niektórych państwach, nawet Polska przymierza się do wprowadzenia odpowiednich zapisów prawnych.
Po drugie ogłoszenie nie wypłacalności Państwa umożliwia działania komornicze - licytację obiektów państwowych, np. Biały Dom, Budynki Sądów itp. co jest nie możliwe bez ogłoszenia tej nie wypłacalności.
Pozdrawiam
Ps. Oczywiście raczej nigdy nie znajdzie się takie państwo które by przeprowadziło takie postepowanie
wypowiedzi: 504
wątków: 13

odp.
23.10.2009 (Pt) 13.48 (5380 dni temu)
Zgadza się. Osoba fizyczna może "zbankrutować" a dokładniej ogłosić upadłość i w Polsce już takie prawo wprowadzono. Jednak ogłoszenie upadłości nie oznacza w takim wypadku anulowania długów, a jedynie wprowadza postępowanie, które ma pomóc wyjść ze spirali długów. Chodziło mi tylko o to, że już nie żyjemy w czasach antycznych i wierzyciel nie może stać się właścicielem osoby lub jej zabić za długi. Firmę z kolei może wyprzedać co do grosza i przestanie ona istnieć. Stąd analogia upadłości państwa do upadłości osoby.

Z kolei jeśli chodzi o działalność komorniczą to też nie jest takie proste. Komornik jest urzędnikiem państwowym i działa na rzecz i w interesie państwa. Nie będzie on działał na rzecz innych krajów jeśli tylko odpowiednio zmieni się prawo (a to przecież żaden problem).Państwa nie mogą przeprowadzić egzekucji komorniczej na terenie innych krajów (no chyba, że te kraje mają odpowiednią umowę międzynarodową, ale nigdy o czymś takim nie słyszałem).

P.S. Żeby było jasne - bankructwo to dla mnie utrata kontroli nad własną działalnością lub wręcz likwidacja dłużnika. Samo postępowanie upadłościowe nie oznacza jeszcze bankructwa, bo np. po uregulowaniu długów, jeśli pozostał nam majątek by dalej ciągnąć działalność to nasza firma działa dalej i w zasadzie nic się nie zmienia.
wypowiedzi: 17
wątków: 1
cdn
23.10.2009 (Pt) 14.12 (5380 dni temu)
Weszliśmy z dyskusją na tereny przepisów prawnych, gdzie jest jeden przepis, dwóch prawników i trzy zdania
Prawnie komornik jest nie zależny od państwa tak jak np. sędzia, i gdy do ręki dostaje sądowy tytuł prawny to czy będzie licytował Kowalskiego czy Pałac Kultury to dla niego bez różnicy ale .........
i myślę przerwiemy tę dyskusję bo temat jest raczej mało realistyczny czysta teoria prawa
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

bankructwo USA cd.
23.10.2009 (Pt) 15.35 (5380 dni temu)
Bziku, nie zawężaj pojęcia bankructwa.
wg http://pl.wikipedia.org/wiki/Bankructwo bankructwo to:
1. sądownie ogłoszona upadłość przedsiębiorstwa
2. niewypłacalność lub zawieszenie wypłat na rzecz wierzycieli
3. utrata znaczenia i wpływów, ideowy, moralny upadek, klęska planów życiowych

Myślę, że punkt 2 jest szerszy i bardziej adekwatny do sytuacji kraju.

W USA zgodnie z http://www.britannica.com/EBchecked/topic/52019/bankruptcy są 4 formy bankructwa: likwidacja, reorganizacja (przypadek General Motors) i 2 formy restrukturyzacji długu dla osób prywatnych.

Wg http://www.encyclopedia.com/topic/bankruptcy.aspx jest to rozwiązanie wierzytelności jednostki niemogącej ich spłacać.


A jak może wyglądać bankructwo USA?
Załóżmy że jest rok 2115 - dług USA to 150% PKB, dolar stracił na wartości 50% w stosunku do 2009 roku, a PKB spadło ponad 10%. Nie ma już prawie chętnych na "śmieciowe" obligacje rządowe, mimo oferowanych odsetek ponad 10%, obsługa zadłużenia pochłania już 15% PKB kraju (150% x 10%). Wykupywanie obligacji płacąc kolejnymi emisjami tak jak dotychczas przestaje być możliwe. Rząd nie jest w stanie wygenerować nadwyżki budżetowej wysokości 15% PKB - po cięciu pensji federalnych o 25% udało sie z trudem zrównoważyć budżet 'netto' (nie wliczając kosztów obsługi zadłużenia).
Inflacja stale rośnie i dochodzi do 10% - dalsze finansowanie długu emisją pustego pieniądza grozi hiperlinflacją.
Co może zrobić rząd USA? jedyna opcja to zawieszenie spłat zadlużenia, oferowanie 'śmieciowych' obligacji, których nikt już nie chce, dalsza podwyżka podatków, która jeszcze bardziej zdusi koniunkturę, sprzedaż (prywatyzacja) Chińczykom majątku federalnego - np. autostrad.
Chiny ciągle są mocarstwem wojskowym, więc choć Chińczycy grożą wojną, to prawdopodobnie do niej nie dojdzie.


Z tego co pamiętam z historii to przyczyną upadku większości imperiów (rzym, aztekowie, inkowie, chiny, zsrr etc) były problemy wewnętrzne - to samo dotyczy USA i obecnie jesteśmy świadkami początku upadku tego imperium.
  
wypowiedzi: 504
wątków: 13

:P
23.10.2009 (Pt) 21.11 (5380 dni temu)
Wcale nie zawężam definicji. Używam definicji popularnej, która zresztą częściowo pokrywa się z przytoczonym pkt 1 z wikipedii(zresztą od kiedy wikipedia jest wyrocznią? ). Po to napisałem jak rozumiem bankructwo, żeby się nikt nie czepiał, że piszę o upadku obyczajów, czy jeszcze czymś innym.

Definicję którą się posługuję można znaleźć np. tutaj:http://slowniki.gazeta.pl/pl/bankructwo

By być bankrutem w moim mniemaniu to (1)być niewypłacalnym całkowicie, czyli mieć długi przekraczające posiadany majątek (w przeciwnym wypadku mamy tylko częściowe bankructwo) a ponadto (2)być pozbawionym władzy nad własnym majątkiem. Żaden z tych warunków nie wydaje się realny do spełnienia w przypadku USA.

Natomiast do zawieszenia spłaty długów tak naprawdę wcale nie potrzeba ogłaszać ani upadłości, ani bankructwa, ani niczego innego. Wystarczy ugoda z wierzycielami.
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

bankructwo USA cd.
23.10.2009 (Pt) 22.21 (5380 dni temu)
o ile dobrze sie orientuję, to USA już ze dwa razy były bankrutem - pierwszy raz po wojnie o niepodległość (hiperinflacja 'dolara kontynentalnego'), a drugi raz w czasie Wielkiej Depresji (1933). nie wiem, czy przypadkiem również nie po Wojnie Secesyjnej.

Bankructwo USA oczywiście nie oznacza jego likwidacji Raczej recesję i straty wierzycieli.

O bankructwie USA mowi sie coraz częściej - wystarczy sprawdzić w google wpisując "bankructwo usa".

ciekawy, choc o katastroficznym wydźwięku jest artykuł sprzed 2 miesięcy http://www.globalnaswiadomosc.com/bankructwousa.htm
jak również sprzed 2 tyg http://www.globalnaswiadomosc.com/zalamaniefinansoweprze.htm (słusznie zauważają, że Chińczycy mogą zająć amerykańskie fabryki w Chinach na poczet niespłacalnych długów)

warto też zobaczyć "debt clock": http://www.usdebtclock.org/#

ja w pełni sie zgadzam z opiniami, że ten kryzys finansowy to tak naprawdę dopiero się zaczyna, a nie kończy, jak niektórzy śmią już twierdzić.

ostatni spadek wartości dolara i wzrost ceny zlota sugeruje, że niektórzy są już lepiej poinformowani i ostro działają, starając się minimalizować straty

ale to przyszłość pokaże.
  
wypowiedzi: 52
wątków: 6

krótko
26.10.2009 (Pn) 15.06 (5377 dni temu)
Zadłużenie całego sektora rządowego, nie tylko budżetu centralnego na koniec tego roku osiągnie w USA około 90% PKB. Magiczne 100% być może nie zostanie osiągnięte nawet w roku następnym, a dopiero rok później.

Państwo nie bankrutuje, tylko ogłasza, że nie będzie spłacało długu.

Zwróćcie uwagę, że USA jest zadłużone tylko i wyłącznie w dolarach amerykańskich! A kto ma wyłączne prawo drukowania dolarów amerykańskich?

Nie martwcie się zatem przesadnie o USA, a raczej o ich wierzycieli!
wypowiedzi: 1
wątków: 0
oj kolego kolego
26.10.2009 (Pn) 18.40 (5377 dni temu)
Mieć drukarkę do banknotów a móc je wydrukować to dwa różne pojęcia, jak już je rozróżnisz wtedy porozmawiamy o Amerykańskim długu i zagrożeniach dłużników
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

o wadach systemu finansowego
30.10.2009 (Pt) 17.22 (5373 dni temu)
niektórzy mówią, że współczesny system finansowy nie używa oszustw, tylko sam w sobie jest oszustwem.

znalazłem ciekawy filmik ilustrujący właściwości współczesnego systemu finansowego, tłumaczący skąd się biorą cykle koniunkturalne i czemu system kryzysogenny.

w sumie 8 odcinków - około trzeciego robi się ciekawie. polecam!
http://www.youtube.com/watch?v=m5PUB6zWnuo&feature=related
  
wypowiedzi: 204
wątków: 5
spisek;)
10.08.2015 (Pn) 13.25 (3263 dni temu)
ogladalem ciekawy program publicystyczny austryjackiej telewizji i jestem w szoku
tylko jest jeden problem, nie jest tlumaczone. ale moze jest ktos znajacy niemiecki i go to za/interesuje

https://www.youtube.com/watch?v=boD0T2ioq9c



Forum >> o gospodarce >> spisek bogatych