gry online

 tematów: 33      wątków: 2617      wypowiedzi: 27.803
autor: fraza:
jeśli chcesz brać udział w dyskusji zaloguj się: użytkownik: hasło:
Podsumowanie aktywności na forum w ciągu ostatnich 24 godzin

Forum >> Hyde Park >> jak żyć


poprzedni
system automatycznej korekty błędów

autor treść
wypowiedzi: 205
wątków: 7
jak żyć
05.06.2013 (Śr) 22.06 (4059 dni temu)
moja odpowiedź: długo i szczęśliwie
czytam wypowiedzi różnych graczy na forum i SB dziwię się,że niejednokrotnie młodzi ludzie wypisują tak pesymistyczne teksty,to co już nieodporni psychicznie,czy tak doświadczeni życiowo,to może my pokolenie 40-50-latków mamy za małe doświadczenie,żeby tym ludziom poradzić?czy raczej to tylko głupia pisanina,bo mnie koleżanka,kolega nie odwiedził/a i zostałam/em sam/a
ja już troszkę tego świata nie kumam
Kochani może najpierw coś od siebie,a powróci z procentem
to takie moje przemyślenie jest,więc jak kogoś uraziłem,to z góry przepraszam
życie to nie bajka,ale żeby narzekać jakie ono straszne?no ludzie miejcie litość
LUDZIE CIESZCIE SIĘ TYM CO MACIE
oceny:   
wypowiedzi: 184
wątków: 4
@Gonzal
10.06.2013 (Pn) 12.21 (4054 dni temu)
Widzę,że dyskusja jednak wrze, to odpowiem Gonzalowi na :

@Noone Tobie się udało,jemu się udało a inni........ a co inni szansy nie mieli?to ci,którzy klapli na dupy i czekają,aż ktoś za nich załatwi.....

Gonzal nie każdy ma TAKIE szanse. Nie każdy ma znajomości, dzięki którym znajdzie dobrą pracę z perspektywami. A co z tymi,którzy nie są tak inteligentni jak my ? Tacy,którzy od początku są skreśleni i pozostaje dla nich jedynie niskopłatna praca, najczęściej fizyczna ewentualnie w handlu lub usługach ? Z Forresta Gumpa nie zrobisz Alberta Einsteina...
Klub Farmera
wypowiedzi: 579
wątków: 13

ciekawe
11.06.2013 (Wt) 02.58 (4054 dni temu)
Drużyna Epikura
wypowiedzi: 323
wątków: 13

Sorki , że w tym wątku ale nie chciało mi się szukać
27.01.2014 (Pn) 15.12 (3823 dni temu)
Bundesbank: eurobankruci powinni sięgać do kieszeni obywateli


W opublikowanym dziś miesięcznym biuletynie Bundesbanku pojawił się kontrowersyjny pomysł, aby kraje pogrążone w kłopotach finansowych sięgały po instrument „jednorazowego opodatkowania” majątków swoich obywateli, zanim sięgną po pomoc międzynarodową.







Sprzeciw Bundesbanku wobec bezwarunkowego wspierania „eurobankrutów” na przestrzeni ostatnich lat stał się jednym z najtrwalszych elementów krajobrazu kryzysu finansowego w strefie euro. Niemieckie władze monetarne, które mówiły „nie” emisji wspólnych obligacji strefy euro czy skupowania długu przez EBC, dziś wysunęły kolejną koncepcje walki z kryzysem.

W zamieszczonym w comiesięcznym biuletynie Bundesbanku, artykule „Jednorazowy podatek kapitałowy jako instrument rozwiązywania kryzysu długu publicznego w strefie euro” przedstawiono propozycję sięgania przez rządy do kieszeni obywateli, zamiast natychmiastowego ubiegania się o pomoc międzynarodową.

- Podatek majątkowy koresponduje z zasadą narodowej odpowiedzialności, zgodnie z którą podatnicy są odpowiedzialni za działania własnych rządów zanim powstaje konieczność solidarności ze strony innych krajów – czytamy w biuletynie.

Zdaniem niemieckiego banku centralnego, sięgnięcie do kieszeni obywateli mogłoby w niektórych warunkach być rozwiązaniem tańszym i skuteczniejszym od dodatkowego opodatkowania konsumpcji czy dochodu. Dodatkowo usankcjonowanie takiego precedensu byłoby bodźcem motywującym władze do prowadzenia odpowiedzialnej polityki.

Jednocześnie autorzy artykułu przyznają, że wprowadzenie w życie takiego rozwiązania nie byłoby łatwe, wobec czego sięgnięcie po taki instrument powinno być ostatecznością.

Dzisiejsza propozycja Bundesbanku koresponduje z październikową publikacją Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Jak stwierdzili ekonomiści MFW, żeby obniżyć poziom długu w państwach strefy euro do stanu sprzed kryzysu, należałoby przejąć ok. 10% majątku gospodarstw domowych charakteryzujących się ”dodatnim majątkiem netto” (których majątek przewyższa wartość długu).


Skopiowałem z Bankier.pl

Jak widać ten Cypr to był tak na początek coby zbadać reakcję ludzi....
oceny:   
wypowiedzi: 176
wątków: 8
.
27.01.2014 (Pn) 15.37 (3823 dni temu)
Jak dla mnie koncepcja dobra, tylko brak tutaj szczegółów, tzn jak i konkretnie na kogo taki podatek byłby nałożony.
oceny:   
wypowiedzi: 715
wątków: 56
W ten sposób...
27.01.2014 (Pn) 15.46 (3823 dni temu)
... zbliżamy się wielkimi krokami do realnego socjalizmu
oceny:   
Drużyna Epikura
wypowiedzi: 323
wątków: 13

Wujek co Ty mówisz!!!!??
27.01.2014 (Pn) 15.48 (3823 dni temu)
Jak dobra koncepcja??? Czyli uważasz, że jeśli rząd jest nie odpowiedzialny szasta pieniędzmi podatników, wydaje na wątpliwe rzeczy itd. itp. pożycza od kogo chce i ile chce i wydaje na co chce a kiedy już nikt mu nie chce pożyczyć na spłatę długów nie do spłacenia to znaczy, że ma zabrać obywatelom 10 % ich majątku jako jednorazowy!!!! (nie wierzę) podatek???? Z jakiej racji masz płacić za balangi i hulaszcze życie posłów itp. A Twój majątek to dom, samochód, oszczędności itd. od tego mieli by Ci zabrać 10%....to chyba jakieś jaja.
oceny:   
wypowiedzi: 176
wątków: 8
.
27.01.2014 (Pn) 16.01 (3823 dni temu)
Już odpowiadam dlaczego jestem za.

Takie postawienie sprawy dałoby bardzo mocny impuls do rozliczania polityków i innych decydentów. Również wybieranie polityków winno następować w odpowiedzialniejszy sposób. Oczywiście żeby to dobrze zadziałało wymagane jest rzetelne poinformowanie dlaczego i kto do tego dopuścił - tak więc niezbędne byłyby organizacje typu FOR itp które pomagałyby w edukacji obywateli. Również wtedy potrzebna byłaby jednak inna forma wyboru parlamentarzystów.
Jeżeli ludzie mieliby zapłacić jakiś podatek to wtedy skrzętnie zapisaliby kto doprowadził do danej sytuacji to raz, dwa to każdy rząd przemyślałby 20 razy każdą decyzję zanim by ją podjął.

Oczywiście ważne jest jeszcze to jak ten podatek miałby wyglądać - bo w tym artykule nie ma o tym ani zdania, więc to tak ogólnie o koncepcji się wypowiedziałem, bo jeżeli ten podatek miałby być jakiś z czapy to wtedy i koncepcja będzie do kitu.

Podsumowując - ogólnie uważam wprowadzenie tego rozwiązania za bardzo mocny impuls aby obywatele realnie zaczęli myśleć, a nie jak to jest teraz, rządzący myśleli za nich. Podawał ktoś (chyba Ty) przykład Szwajcarii - gdzie obywatele interesują się tym co się dzieje. To mogłoby spowodować podobne zachowania.
Drużyna Epikura
wypowiedzi: 323
wątków: 13

:)
27.01.2014 (Pn) 16.10 (3823 dni temu)
Ok tylko najpierw musiały by być wybory jednomandatowe a z tym już raczej nie przeskoczymy

Bo jeśli chodzi o partię to jedna "lepsza" od drugiej
wypowiedzi: 176
wątków: 8
:)
27.01.2014 (Pn) 16.18 (3823 dni temu)
Właśnie tę formę wyborów miałem na myśli.
Również uważam, że bez tych zmian ta propozycja nic nie da.
Zielone Wzgórze
wypowiedzi: 133
wątków: 5

Jeden zapis zmieniłby wszystko.
27.01.2014 (Pn) 21.02 (3823 dni temu)
Chyba każdy z Was już zetknął się z powszechnym brakiem odpowiedzialności w naszym kraju. Jeden zapis zmieniłby wszystko, chodzi o odpowiedzialność cywilną za skutki podejmowanych decyzji. Skończmy z odpowiedzialnością polityczną bo to nic nie znaczy.
Jeżeli prezes spółki jest odpowiedzialny cywilnie za skutki swoich decyzji,
niech urzędnicy też odpowiadają, aż do premiera włącznie
oceny:   
wypowiedzi: 2
wątków: 0
Opodatkowanie majątku
28.01.2014 (Wt) 18.37 (3822 dni temu)
Ciekawi mnie jakby mieli przeprowadzić egzekucję takiego 10-procentowego podatku od majątku. Opodatkowanie zgromadzonych depozytów w banku jest najprostsze, bo znika nam po prostu 10% oszczędności. Ale jak podejść do osoby która ma np. mieszkanie/dom za 500.000 (taka osoba będzie musiała zaciągnąć kredyt na 50tys, czy po prostu państwo przejmie jeden pokój. Trochę prościej będzie jak taka osoba będzie miała samochód za 50tys. I czy tak samo będzie traktowana osoba mająca 500tys gotówki z taką która ma majątek warty 500tys?
wypowiedzi: 609
wątków: 7
No nie
29.01.2014 (Śr) 00.09 (3822 dni temu)
Aż mi się wierzyć nie chce, że Wy poważnie dyskutujecie o takim pomyśle Nie dość już nasze majątki są pomniejszane przez podatki dochodowe, VAT, akcyzy i inne ukryte formy opodatkowania? A może ustalmy, że nikt nie może mieć majątku większego niż np. 50 tys.zł ? Tak żeby było równo i sprawiedliwie
wypowiedzi: 42
wątków: 0
Podatek od majątku
29.01.2014 (Śr) 02.00 (3822 dni temu)
Wierzyć mi się nie chce ze wierzycie w to iż taki podatek cokolwiek zmieni... no może zmieni kilka rzeczy( da rządzącym dodatkowy bat na obywateli, i doprowadzi do sytuacji gdzie biedni będą płakać i płacić za balangi władców a bogaci będą śmiać się do rozpuku). Przekładając to na polskie podwórko czy wierzycie że taki podatek zapłacą panowie z pierwszej 10 najbogatszych polaków wg Forbesa? Przecież oni tak zaksięgują swój majątek że nie zapłacą nawet grosza, a zapłacą zwykli pracownicy takiego Kulczyka czy Solorza co mu trawnik strzygą czy podłogi zamiatają za 1680 miesięcznie brutto.

Wybory jednomandatowe niewiele według mnie pomogą bo Polacy muszą całkowicie wyzbyć się myślenia PRL-owkiego (państwo to oni) aby przejąć odpowiedzialność za własne państwo. Około połowy polaków nie wierzy w uczciwość wyborów, a co za tym idzie na wybory nie chodzi( dowodem jest frekwencja), Nawet wprowadzenie jednomandatowych okręgów nie spowoduje że ludzie nagle zaczną odpowiedzialnie głosować, bo ci co głosują tylko dlatego żeby zagłosować a nie głosujący z przekonania będą głosować na tych co najgłośniej się reklamują. Wyobrażacie sobie, że utworzenie okręgów jednomandatowych gdzie jeden poseł będzie reprezentował około 50 tysięcy dorosłych polaków spowoduje że będziemy głosować na ludzi których znamy osobiście i wiemy że ta osoba jest godna urzędu o który się ubiega?
Moim zdaniem, jedyną możliwością zmiany takiej sytuacji jest zmiana zapisu w ordynacji wyborczej, oraz w konstytucji, dotycząca odpowiedzialności politycznej. Należy tam dodać frazę "i cywilnej" o czym pisał już fraterr. Każdy kto ma świadomość iż za podjęte decyzje odpowiada własnym portfelem, nie szasta forsa jak chce i gdzie chce
oceny:   
wypowiedzi: 588
wątków: 61

prawo własności
29.01.2014 (Śr) 22.08 (3821 dni temu)
Nie rozumiem dlaczego zabieranie majątku ludzi ma być dobrym pomysłem?!
Prawo własności, słyszeliście takie pojęcie?
To czego dokonano na Cyprze uważam za zbrodnię, zbrodnię przeciw prywatnej własności, która nie powinna się wydarzyć w żadnym cywilizowanym kraju.
Pomysł zabierania majątku ludzi uważam za zbójecki i uważam, że ludzi, którzy będą chcieli zabrać prywatne majątki obywateli należy potraktować jak zbójów, złodziei, grabieżców.
Pomysł jest skandaliczny, a jeszcze większym skandalem jest to, że gotowi są to wprowadzić w życie, a ludzie nawet palcem nie kiwną i oddadzą swoje majątki, tak jak to się wydarzyło na Cyprze.

Cóż! Szkoda, że tak mało jest normalnych krajów, ale może kiedyś się do takiego przeprowadzę. Zanim jak to niektórzy nazywają Związek Socjalistycznych Republik Europejskich stanie się faktem, a nie tylko nazwą nadaną przez eurosceptyków.

I cóż. Polecam wszystkim przeczytanie "Atlasu Zbuntowanego", autorka chyba w życiu nie sądziła, że świat zrealizuje jej idee, ale niestety systematycznie to robi.
oceny:   
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

re....
30.01.2014 (Cz) 10.37 (3820 dni temu)
"Nie rozumiem dlaczego zabieranie majątku ludzi ma być dobrym pomysłem?!" - przecież podatki istnieją od tak dawna jak ludzie zaczęli się organizować w struktury społeczne. zapewne już dziesiątki tysięcy lat. jest to coś oczywistego, czego nie da się zmienić, więc dlaczego tego nie rozumiesz?

państwo zabiera podatki, jako fragment naszych aktywów, na różnym etapie ich powstawania i konsumpcji.
zarobisz pieniądze - oddajesz ich część jako podatek dochodowy.
chcesz wydać pieniądze - oddajesz ich część jako podatek VAT i akcyza.
masz dom - płacisz, w zależności od powierzchni.
masz psa - płacisz
masz telewizor - płacisz (albo i nie )
itd.

państwo zabiera nam ok połowę tego co zarabiamy. pytanie nie powinno być czy zabieranie ludziom kasy to dobry pomysł, ale jak i ile zabierać, by w sposób optymalny pogodzić różne cele.

opodatkowanie całości aktywów ludzi wydaje się mocno nieoptymalnym rozwiązaniem - znacznie łatwiej zrównoważyć budżety publiczne.

obecnie cały "system" (państwo, instytucje, system prawny, korporacje...) wydaje się mocno nieoptymalny. należałoby zacząć od edukacji - by ludzi uczyć myśleć i analizować informacje. zamiast tego szkoły ograniczają się do nauki informacji, co jest chore, bo morze informacji jest gratis w internecie. nie musimy przechowywać go w głowie.
przy odpowiedniej edukacji ludzi wszystkie inne problemy byłoby bardzo łatwo rozwiązać.
  
oceny:   
wypowiedzi: 5
wątków: 2
Kontrola jakości
30.01.2014 (Cz) 13.04 (3820 dni temu)
Kupujesz telewizor, więc dbasz o to aby był jak najlepszej jakości w stosunku do wydanych pieniędzy.

Płacisz podatki w Polsce, to chciałbyś aby Twoje pieniądze jak najlepiej zostały wykorzystane w celu poprawienia naszych warunków życia w tym kraju.

Na tym chyba to powinno polegać. Powinno...

Pytanie powinno również brzmieć jak publiczne (nasze) pieniądze są wydawane. Bo nam, w porównaniu z innymi krajami, państwo zabiera bardzo dużo.

Nasze pieniądze trwonione są na kiepskiej jakości usługi (służba zdrowia itp.) i przetargi, gdzie wybierana jest najtańsza oferta (stąd sypiące się roczne drogi), albo na przeinwestowane przetargi ustawione po znajomości, gdzie jakość wykonania również jest kiepska, bo przecież najważniejsze jest napchać swój portfel. I znów przykład dróg, nowych siedzib ZUS'u, urzędów skarbowych czy chociażby przeinwestowanego stadionu narodowego (i pozostałych stadionów pewnie również).

Powinna być wprowadzona jakaś forma kontroli jakości, po to aby wiedzieć w jaki sposób i na co wydawane są nasze pieniądze.

W którymś poście czytałem "winien jest system", a nie pojedyncze jednostki. Ale co tworzy system? Chyba "prawo", prawda? To prawo tworzy system. A kto je ustanawia?

Potrzebne jest narzędzie, dzięki któremu można by patrzeć władzy na ręce. Władza MUSI podejmować decyzje na rzecz dobra CAŁEGO społeczeństwa. A jest tak, że często podejmuje decyzje dobre dla własnego portfela.



Nie mam nic przeciwko dbaniu o własne interesy. Wielu z nas, gdyby miało taką możliwość, pokusiło by się na złożeniu jednego podpisu umożliwiającego nam jednym ruchem zarobienie grubych pieniędzy, przy jakiejś tam stracie społeczeństwa (np. tańszy grys, zaksięgowany jako droższy). No chyba, że całe społeczeństwo patrzyło by nam na ręce.

Nikt, za żadne pieniądze nie chciałby być znieważany przez całe, a w szczególności najbliższe społeczeństwo i wysłuchiwać obelg nt. sprzeniewierzenia milionów na sypiącą się już drogę. Albo co gorsza, bać się wychodzić z domu, czy oglądać rano - porysowany samochód.
oceny:   
wypowiedzi: 94
wątków: 4
moja opinia
30.01.2014 (Cz) 13.05 (3820 dni temu)
W Unii Europejskiej mamy dyktat 2 silnych państwa. Każdy wie które mam na myśli. One dbając o własny narodowy interes podporządkowują sobie kraje słabsze ekonomicznie, skorumpowane. Wielka Brytania widząc co się dzieje zamierza wyjść z tej Unii, albo uzyskać większy wpływ na podejmowane w niej decyzje.
Kiedy poznajecie kto jest waszym przyjacielem? Gdy się wam powodzi czy gdy jest źle? Proszę zobaczyć co się dzieje w krajach, które przyjęły EURO i nie mają swoich banków narodowych. NOWY KOLONIALIZM.
oceny:   
wypowiedzi: 5
wątków: 2
true
30.01.2014 (Cz) 13.20 (3820 dni temu)
Popieram tensam w 100%. Wystarczy zobaczyć jak wyglądają od środka wszystkie dofinansowania z UE. To jest skalpowanie nas z kasy na żywca.

Sami wepchaliśmy się do unii, a teraz robi to na własne nieszczęście Ukraina. Wszyscy popierają Ukrainę zasłaniając się "wolnością w UE" i innymi populistycznymi bredniami. UE jest jak oferta Dacii za 22000zł ***



*** (w kredycie 10/10, czyli 10 * 22000 )
oceny:   



Forum >> Hyde Park >> jak żyć


poprzedni