gry online

 tematów: 33      wątków: 2617      wypowiedzi: 27.803
autor: fraza:
jeśli chcesz brać udział w dyskusji zaloguj się: użytkownik: hasło:
Podsumowanie aktywności na forum w ciągu ostatnich 24 godzin

Forum >> miasteczka >> strategia w Minneapolis

system automatycznej korekty błędów

autor treść
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

strategia w Minneapolis
06.05.2007 (Nd) 14.39 (6223 dni temu)
Minneapolis to bardzo specyficzne miasto. Prawdopodobnie skuteczne strategie, wypróbowane w San Francisco czy miastach 1832 roku, tutaj nie będą efektywne. Za to jest mnóstwo nowych możliwości na osiągnięcie wygranej.

Strategia często stosowana, polegająca na wzięciu kredytu spekulacyjnego i szybkim zakupie wielu ziem, może zakończyć się tu katastrofą w momencie spłaty kredytu lub nawet wcześniej. Wynikać to może z faktu, że odsetki płacone za kredyt mogą przewyższać zyski osiągane dzięki ziemi.

Skuteczniejsze może być skoncentrowanie się najpierw na zakupie dochodowych nieruchomości (bar, hotel, kuźnia etc). Ziemi jest tak dużo, że wystarczy jej na wiele kolejek i na pewno da się ją kupić po 3-4 turach.

Mieszkańcy początkowo nie posiadają w ogóle krów. Jeśli więc żaden gracz nie wpadnie w tarapaty finansowe i nie będzie miał wyprzedaży majątku, to jedynymi metodami na powiększenie stada jest jego naturalna rozrodczość oraz zdobywanie krów dzięki kowbojom. Dlatego 'rolnicy' mają małe szanse na budowę stada od zera. Z wyjątkiem sytuacji, gdy mają dużo kapitału i dostępnych jest jeszcze wielu kowbojów.

Na początku w mieście jest tylko 25 kowbojów. Warto więc ich zatrudnić w początkowej fazie rozgrywki, póki są oni dostępni. Mogą służyć oni zarówno do atakowania głównych rywali, polowań na bizony, jak i obrony przed Indianami czy innymi graczami. Minusem jest oczywiście koszt kowbojów, który obniża rentowność farmy.

W początkowej fazie gry należy pamiętać o tym, że kursy agronomii i weterynarii, choć w dłuższej perspektywie zwiększają dochodowość farmy, to na początku zmniejszają majątek (w przeciwieństwie do nieruchomości nie są doliczane do majątku trwałego). Dlatego w sytuacji, gdy gracz ma ujemne saldo gotówki, inwestycja w kursy zmniejsza jego zdolność kredytową (poprzez zmniejszenie wartości majątku) i może doprowadzić do wyprzedaży majątku.

Na uwadze należy też mieć wysokie oprocentowanie, zarówno kredytu spekulacyjnego, jak i zwykłego kredytu przy ujemnej wartości gotówki. Zachowanie płynności powinno być więc priorytetem - służyć temu może np. eksport krów, rzadko dotychczas wykorzystywany.

Doradzam na początku bardzo ostrożne inwestowanie, unikanie kredytu spekulacyjnego i kupowania dużo ziemi.
  
wypowiedzi: 4
wątków: 1
Kredyt...
25.05.2007 (Pt) 11.15 (6204 dni temu)
Ten kredyt spekulacyjny jest gwożdziem do trumny- powoduje wiele bankructw. Jest bardzo wysoko oprocentowany. Zauważyłem, że po wzięciu kredytu na początku rozgrywki nie należy kupować zbyt dużo ziemii, ani tymbardziej dóbr trwałych. Z doświadczenia już widzę, że kupno np. sklepu jest nieopłacalne, gdyż:
środki przeznaczone na zakup sklepu można lepiej wykorzystać. Wiekszą rentowność można osiągnąć kupując dobra na rynku lokalnym i sprzedaż eksportowa. Gotówka ciągle jest w obiegu pomnażając się. Natomiast dochody ze sklepu czy kuźni bądź młyna nie są zbyt wysokie, a zwrot z inwestycji nastepuje dopiero po jakimś czasie. Niestety wcześniej trzeba oddać kredyt, więc nie mając gotówki nastąpi wyprzedaż ziemii i naszych towarów
wypowiedzi: 100
wątków: 7

"Kredyt"
12.06.2007 (Wt) 20.43 (6186 dni temu)
Tak, ten kredyt to istne zabójstwo.
Dodatkowo dużym problemem są odsetki, jak sie w nie wpadnie to zaczyna się istna spirala z której juz sie nie wychodzi
wypowiedzi: 2960
wątków: 471

w nowych łatwiej
12.06.2007 (Wt) 21.01 (6186 dni temu)
w nowych rozgrywkach odsetki od kredytu spekulacyjnego w Minneapolis będą trochę niższe.

tak ogólnie to nie można tu uogólniać - zawsze sytuacja jest inna i trzeba analizować co w danym momencie się opłaca, a co nie. czasami dzięki kredytowi spekulacyjnemu można pójść mocno do przodu, a czasami do tyłu.
i wcale nie jest to loteria
  
wypowiedzi: 7
wątków: 0

kredyt
28.09.2007 (Pt) 20.23 (6078 dni temu)
Przeprowadziwszy parę rozgrywek w tym mieście i parę razy zostając bankrutem, uznałem to miasto za jedno z najlepszych Dlaczego? Ponieważ wystarczy postępowac tu niestandardowo i można łatwo wygrać, lub chociaż osiągnąć dobry wynik.
Na początku nie należy kupowac dużo ziemi i lepiej wziąć kredyt spekulacyjny w drugiej, bądź trzeciej turze, zawalczyć nim o płynność finansową i niedopuszczenie do wyprzedaży krów, spowodowanej wzrostem płac i spadkiem rentowności hodowli. Kredyt jest tańszy w spłacie niż coroczne odsetki od powiększającego się zadłużenia. A tytoń w pewnym momencie zaczyna przynosić straty i pozostają tylko wpływy ze stada i nieruchomości. Trzeba przeczekać do pierwszych wyprzedaży innych graczy i spadku płac, bazując na tym osiągnąć zysk pozwalający na bezbolesną w miarę spłątę kredytu spekulacyjnego. Dużo zależy od innych graczy, wpływ ma również umiejętne użycie ataków kowbojami szczególnie na nie chronione konwoje eksportowe pszenicy, to bywa zabójcze
W tym mieście nie można się nudzić.
Faktem jest że jednak gra się łatwiej po pewnych zmianach. Mam nadzieje że miasto nie zmieni już parametrów.



Forum >> miasteczka >> strategia w Minneapolis