gry online

 tematów: 33      wątków: 2563      wypowiedzi: 27.592
autor: fraza:
jeśli chcesz brać udział w dyskusji zaloguj się: użytkownik: hasło:
Podsumowanie aktywności na forum w ciągu ostatnich 24 godzin

Forum >> inwestowanie i bogacenie się >> energia z wiatru


system automatycznej korekty błędów

autor treść
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

energia z wiatru
22.10.2012 (Pn) 14.51 (2727 dni temu)
jest unikalny projekt energii z wiatru i niepowtarzalna okazja na ciekawą inwestycję http://futureenergiazwiatru.pl/

jeszcze ok tydzień trwają zapisy na akcje serii G, które podwyższą kapitał spółki do 10 mln zl. dalej finansowanie bedzie za pomocą kredytów bankowych.

przejrzałem szczegółowo biznesplan i nie widzę zagrożeń. dzwignia finansowa 4:1 zapewnia stopę zwrotu IRR na poziomie 40-80% rocznie. minimalna kwota inwestycji 20k.

3 wiatraki 2MW planują postawić w połowie przyszłego roku, a kolejne 2 na początku 2014. strona kosztowa jest dość dobrze rozpoznana, strona dochodowa również. energia wiatrowa jest solidnie dotowana dzięki zielonym certyfikatom pochodzenia energii, które dają ponad 50% przychodów.

wlasnie rozmawiałem z prezesem tego przedsięwzięcia.

polecam ten projekt - to jedyna taka okazja by uczestniczyć w tak dochodowym przedsięwzięciu przy niewielkiej inwestycji.

ja w każdym razie wchodzę na pokład.
  
oceny:   
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

końcówka zapisów na akcje
16.11.2012 (Pt) 22.26 (2702 dni temu)
Jeszcze tylko do 25 listopada można składać zapisy na akcje prywatnego przedsięwzięcia w energetykę wiatrową http://futureenergiazwiatru.pl/

Ja kupuję, i to za całkiem sporą sumkę, bo taka okazja sie nie powtórzy. Koszt elektrowni wiatrowych mocno spadł w ostatnich latach, a dofinansowanie będzie wysokie, bo Polska nie ma wyboru - energetyka wiatrowa to praktycznie jedyna energia odnawialna, poza biomasą, która ma sens w naszym kraju.

Będzie postawionych 5 elektrowni po 2 MW, w bardzo dobrych lokalizacjach. Projekty są już mocno zaawansowane. Są 3 scenariusze rynkowe i obecnie wszystko wskazuje na realizację biznesplanu w wersji optymistycznej - dającej ponad 50% dywidendy rocznie.

Innymi słowy w uproszczeniu inwestując teraz np. 10 tys zł w akcje tej spółki od drugiego roku będzie się co roku przez 20-30 lat dostawać 5000 zł dywidendy.

To ostatnia emisja akcji tej firmy. Wg mnie okazja warta chwytania.

poniżej dzisiejszy newsletter od prezesa firmy:

===========================================================


Dokładnie rok temu w Grudniu 2011 przyjęliśmy do naszego Projektu 30% dzisiejszych Akcjonariuszy. Mieliśmy wtedy poczucie czekających nas wyzwań i wielkiej odpowiedzialności jaką na siebie wzięliśmy. Patrzę na segregatory pełne fachowej dokumentacji, przebiegam myślami po dziesiątkach pojawiających się problemów, które pokonaliśmy i pojawia się poczucie satysfakcji z wykonanej pracy. Jesteśmy naprawdę na ostatniej prostej wyścigu do Pasywnych Dochodów.
Wielkimi krokami zbliżamy się do Wielkiego Finału, czyli momentu postawienia i uruchomienia naszych wiatraków. Już dzisiaj zapraszam Państwa z rodzinami na Wielką Imprezę pod pierwszym naszym wiatrakiem w Janowcu Podlaskim. Będą tam pracownicy naszego dewelopera, księgowości, kancelarii prawnej… wszyscy, którzy pomogli nam w realizacji naszego Marzenia. Szanowni Akcjonariusze, przygotujcie już sobie listę Waszych znajomych, którzy trzymali kciuki aby Wam nie wyszło i pokazywali Wam kółka na czole. Future wyśle im oficjalne zaproszenia w Waszym imieniu, żeby mogli celebrować nasz wspólny sukces.
Szanowni Futurowcy nagromadziło się naprawdę mnóstwo tematów bieżących do poruszenia. Niestety nie ma możliwości, aby odpowiedzieć na wszystkie naraz. Wybrałem zatem najistotniejszy:
• Atmosfera wokół Ustawy OZE i Zielonej Energii - przez media przetoczyła się fala sprzecznych i często wykluczających się informacji.
W chwili obecnej mamy do czynienia ze starciem gigantów. Na placu boju zostało ich dwóch. WIELKA ENERGETYKA, no i oczywiście ŚRODOWISKO WIATROWE.

GRACZ PIERWSZY WIELKA ENERGETYKA - to zawodnik, który jest w stanie agonalnym. Musi wymienić w ciągu najbliższych 2-3 lat zużyte 40 letnie bloki energetyczne, praktycznie 35% całej dzisiejszej mocy. Chodzi tu głównie o budowę bloków energetycznych w Turowie, Opolu, Puławach, Blachowni, Stalowej Woli, Jaworznie, Kozienicach oraz Włocławku. Skąd wziąć na to pieniądze?
• Pomysł pierwszy- da Unia Europejska no i pierwszy nokaut . Unia nie da kasy.
• Pomysł drugi - udajemy ekologie, spalamy polskie lasy i produkty rolne razem z węglem i zamiast 200 złotych kasujemy 480 złotych tj. cena czarnej energii plus cena Zielonego Certyfikatu. Zabijamy konkurencję i osiągamy 80% rynku Zielonych Certyfikatów. Mamy dwie pieczenie na jednym ogniu - gigantyczne środki na nasze kochane socjalistyczne molochy plus blokujemy OZE. No i mamy drugi nokaut. Unia nalicza już kary za niedostosowanie naszego prawa do Dyrektywy Unijnej (60mln euro) i zmusza RZĄD by zlikwidowało ten niesłychany na skalę światową PROCEDER – współspalanie. W efekcie nasi Politycy dają pięcioletni okres przejściowy na likwidację współspalania, jednocześnie obniżając wsparcie do poziomu 30%. Spowoduje to, że za 5 lat problem współspalania całkowicie zniknie.
• Pomysł trzeci – skuteczny, no tak jeśli trwoga ...to Rząd da. Premier w II ekspoze zapowiedział wielkie inwestycje w tradycyjną energetykę. Wracamy do drugiej epoki węgla i stali. Od tego właśnie zaczął się ponad 60 lat temu realny socjalizm w Polsce, koniec – wszyscy znamy. Obietnica Premiera spowodowała, że „czarna” energetyka nie musi z nikim konkurować na rynku. Tym samym ogłosiła zwycięstwo. W konsekwencji takiej polityki nastąpi realny wzrost ceny „czarnej” energii w ciagu najbliższych 2-3 lat ze 195 złotych do 350 złotych za MW.

GRACZ DRUGI ŚRODOWISKO WIATROWE - największy gracz OZE. Dostawał drobne uderzenia z każdej strony, ale trzyma go Wizja Zysków. Ten mikrogoliat śmie wchodzić na teren zagwarantowany do chwili obecnej wielkim nierentownym molochom państwowym. Zawodnik wyczuwa, że Wielki Węgiel zachowuje się jak TANKOWIEC, więc przyjmuje rolę skutera wodnego jest szybszy, efektywniejszy, bardziej elastyczny. W ostatnim tygodniu Środowisko Wiatrowe rzuciło cały spryt na szalę: ogłosiło raport z którego wynika, że jeśli Ustawowo Państwo nie da więcej pieniędzy na OZE to inwestorzy strategiczni opuszczą Polskę. A wszystko po to by przeciwnika postawić przy linach i uzyskać pełne zwycięstwo. Dla środowiska wiatrowego ważna jest końcowa cena i warunki sprzedaży energii.
I tak bajka o Goliatach się kończy. Wszyscy znaleźli wyjście jak zabezpieczyć swoje korzyści na lata.
Recepta dla wszystkich: trzeba stać się PRODUCENTEM ENERGII.
Future daje takie możliwości już od 50 -100 tys. kapitału.

Szanowni Futurowcy, ze wszystkich dostępnych źródeł nadchodzą do mnie potwierdzenia stanu rzeczy opisanego powyżej. Aby nie być gołosłownym podaję jeden przykład:
Rozporządzenie, które Ministerstwo Gospodarki przyjęło w Październiku 2012r i zostało ogłoszone w Dzienniku Ustaw, wejdzie w życie ostatniego dnia tego roku. Zgodnie z nowymi regulacjami, obowiązkowy udział OZE w miksie energetycznym wzrośnie w przyszłym roku do 12%, a w kolejnych latach będzie rósł o 1 punkt procentowy aż do poziomu 20% w roku 2021.


Wcześniejsze regulacje znajdujące się w rozporządzeniu resortu gospodarki z 14 sierpnia 2008 r. zakładały natomiast, że w 2013 roku obowiązek wyniesie 10,4%, co biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku zielonych certyfikatów oznaczałoby kontynuację zjawiska nadpodaży świadectw pochodzenia energii wyprodukowanej w OZE. Nowe rozporządzenie wprowadza także brak zielonych certyfikatów za energię wyprodukowaną z wykorzystaniem drewna pełnowartościowego.
  
Zielone Wzgórze
wypowiedzi: 133
wątków: 4

hmmmm
16.11.2012 (Pt) 22.46 (2702 dni temu)
a mnie zastanowiło dlaczego na tylu elektrowniach wiatrowych w Polsce jest ogłoszenie "sprzedam i nr telefonu"
może mam wypaczenie z rynku nieruchomości, bo jak widać ogłoszenia sprzedam to znaczy że to już żaden biznes
Kuźnia Talentów
wypowiedzi: 76
wątków: 3

ok
16.11.2012 (Pt) 22.52 (2702 dni temu)
tekst chwyta za serce
a co z energią atomową ?
różne głosy słyszę na ten temat, temat powyżej pominięty zupełnie,a może stać się najważniejszym graczem na naszym rynku " zielonej energii " znacznie obniżając ceny
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

rynek....
16.11.2012 (Pt) 22.57 (2702 dni temu)
@fraterr dziwnie to oceniasz. na rynku nieruchomosci zawsze są ogłoszenia 'sprzedam'. nawet w czasie największej hossy.
ogłoszeń 'kupię' jest zawsze mniej - żyjemy w czasach gdy dominują rynki sprzedawcy.

na rynku OZE też są zlecenia 'kupię' - http://gramwzielone.pl/gielda-oze-kupzaoferuj/kupie.

tak dziala rynek - jest podaż i popyt. grając w Farmersów powinienes to rozumieć
byłoby dziwne, jak by nie było podaży.

inna rzecz to koszt produkcji - jak ktos stawiał pare lat temu elektrownię w cenie 10 mln zł /MW i to w słabej lokalizacji to ma teraz problemy finansowe i może chcieć upłynnić inwestycję.

a ja mówię o przedsięwzięciu z kosztem ok 6mln zł / MW i bardzo dobrych lokalizacjach. różnica w rentowności projektów wiatrowych może być bardzo duza. nic w tym dziwnego.

@adas - raczej nie bedzie elektrowni jądrowej w Polsce. za duże koszty. a na pewno nie bedzie szybciej niż za 10 lat, bo nie jest to możliwe. a te wiatraki będą już za 10-20 miesięcy.

tu http://ncbj.edu.pl/content/niezalezna-ocena-kosztow-produkcji-energii-elektrycznej#procent_wykorzystania jest bardzo dobra analiza kosztów poszczególnych źródeł energii. oczywiście w każdej kategorii są spore wariancje.
  
wypowiedzi: 176
wątków: 8
;)
17.11.2012 (So) 08.47 (2701 dni temu)
A ja tam jestem wstepnie chetny, jeszcze poczytam troche o tym. Sam pare lat temu chciałem jedną taką elektrownię postawić ale wtedy koszty były większe.
Zastanawia mnie tylko ten procent dywidendy. Bo skoro taka rentowność jest to dlaczego nie planują kolejnych inwestycji tylko marnują kaskę na dywidendy? Wiesz coś może o tym?
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

wiecej informacji na maila
17.11.2012 (So) 09.41 (2701 dni temu)
zainteresowanym osobom moge podesłać wiecej szczegółow na maila.

wujsam - na razie plan jest by pozyskać 10mln zł z emisji akcji i potem 40mln kredytów. starczy na 5 elektrowni 2MW. oni nad tym pracują już 2 lata i jeszcze potrzeba około półtora, by wszystkie 5 elektrowni działało.

potem zapewne będą stawiane nowe.

model inwestycyjny zakłada pozyskanie inwestorów, którzy chcą mieć stały dochód pasywny.

zapewne wielu będzie dalej inwestować zyski w kolejne emisje akcji jeśli bedą - ale to już decyzja każdego inwestora. firma nie będzie za nich decydować.

najprawdopodobniej kolejne emisje będą skierowane tylko do istniejących akcjonariuszy, a nie nowych.
  
Drużyna Epikura
wypowiedzi: 681
wątków: 119

Czy to jest publiczna emisja akcji?
17.11.2012 (So) 10.09 (2701 dni temu)
A gdzie jest prospekt emisyjny i zgoda KNF?
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

emisja prywatna
17.11.2012 (So) 10.12 (2701 dni temu)
nie, to emisja prywatna. na giełdę nie wchodzą.
warto poczytać ich forum: http://www.futurea.eu/viewtopic.php?t=21
  
Drużyna Epikura
wypowiedzi: 681
wątków: 119

Emisja prywatna?
17.11.2012 (So) 10.27 (2701 dni temu)
"Publicznym proponowaniem nabycia papierów wartościowych wg art. 3 ust. 1 "Ustawy o ofercie publicznej..." jest proponowanie nabycia papierów wartościowych w dowolnej formie i w dowolny sposób, jeżeli propozycja jest skierowana do co najmniej 100 osób lub do nieoznaczonego adresata. Publiczne proponowanie nabycia papierów wartościowych może być dokonywane wyłącznie w drodze oferty publicznej. Ofertą publiczną jest udostępnianie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, co najmniej 100 osobom lub nieoznaczonemu adresatowi, w dowolnej formie i w dowolny sposób, informacji o papierach wartościowych i warunkach dotyczących ich nabycia, stanowiących dostateczną podstawę do podjęcia decyzji o odpłatnym nabyciu tych papierów wartościowych."
Drużyna Epikura
wypowiedzi: 681
wątków: 119

Ja już podjąłem decyzję
17.11.2012 (So) 11.03 (2701 dni temu)
Nie zamierzam "wskoczyć do końcowych wagonów Ekspresu do Pasywnych dochodów o nazwie Future".

Jak zobaczę te działające elektrownie i wypłaty "pasywnych dochodów" to zamiast wagonu kupię sobie cały "pociąg pasywnych dochodów"

PS.
Amber Gold miał ładniejsze reklamy, ale teksty pdobne: "bezpieczne, gwarantowane, pewne".
Drużyna Epikura
wypowiedzi: 323
wątków: 13

:)
17.11.2012 (So) 20.36 (2701 dni temu)
· Wersja Pesymistyczna - 24,65 % zwrotu Twojego kapitału Rocznie

dziwne, że przy takiej stopie zwrotu(obiecywanej)nie ma chętnych na akcje. Sorki zawsze znajdzie się paru narwańców

Tutaj zgadzam się z Karlosem... ewidentna piramida finansowa
Życzę wam (obecnym i przyszłym) akcjonariuszom wszystkiego najlepszego a stopy zwroty nie 80 parę procent jak pisze ten cwaniaczek tylko z 350 na bidę

Myślałem, że ludzie już wyleczyli się z Amber goldów, łańcuszków św. Antoniego i innych wynalazków.

Za 5 lat w 2017r zapytam jak tam wasza dywidenda
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

amber gold...
17.11.2012 (So) 22.36 (2701 dni temu)
tak, niestety afera amber gold wyrządziła spore szkody psychiczne w prostych umysłach. ludzie uwielbiają myśleć szablonami. bo to nie wymaga wysiłku. po prostu - przykładamy szablon i mamy odpowiedź.

obecnie nowy szablon jest taki: wysoki zysk = amber gold = oszustwo.
proste wyjasnienie, po co drążyć temat.

inne takie schematy: energia jądrowa = fukushima/czarnobyl = niebezpieczeństwo.

albo: heavy metal = sataniści = ofiary z dzieci i palenie kościołów.

myślenie stereotypami, tabloidyzacja treści, ocenianie po pozorach... sorki, ale nie lubię tego.
  
Drużyna Epikura
wypowiedzi: 323
wątków: 13

:)
17.11.2012 (So) 23.02 (2701 dni temu)
Być może mam "wyrządzone spore szkody psychiczne w umyśle" czytając to co piszesz

Poczekajmy na te wspaniałe zyski, którymi mam nadzieję nam się pochwalisz szeryfie

To nie są szablony, z mojego doświadczenia wiem, że gdzie obiecują wspaniałe (ponadprzeciętne) zyski to w 99% nic z tego nie ma.

Z tego co widać "spółka" prowadzi jedyną produkcję, produkcję akcji (muszą kupić wydajniejszą drukarkę).

Z wypowiedzi tego szefa wszystko jest kolorowe...nie ma żadnych zagrożeń, tylko pakować kasę, zysk jest na wyciągnięcie ręki.

To tylko moje skromne zdanie, którego nie musisz lubić


A tak przy okazji spytam, jak tam Twoje pola bambusa czy czegoś tam w Ameryce Południowej? Dały już jakiś zysk (dywidendę) czy jeszcze nic nie urosło?
wypowiedzi: 74
wątków: 4
:)
18.11.2012 (Nd) 09.52 (2700 dni temu)
Może mają dobre zamiary, ale różnie może wyjść ...

Barier wejścia nie ma. Moim zdaniem jak to jest tak opłacalne to szybko pojawią się następni gracze i zyski ponadprzeciętne będą normalne.

Ja ani nie doradzam inwestować ani nie odradzam, ale zwracam uwagę, że dywersyfikacja inwestycji to podstawa.

To znaczy jak moja strategia inwestycyjna ma się opierać o takie ryzykowne (dające duży zysk) spółki to dzielę swoje fundusze np. na 10 części i inwestuję w 10 różnych rzeczy tego typu, chociażby energia wiatrowa, farma w Brazylii itd. Jak coś nie wyjdzie (a na pewno tak będzie przy takim ryzyku) to nie tracę wszystkich funduszy.
Drużyna Epikura
wypowiedzi: 323
wątków: 13

:)
18.11.2012 (Nd) 10.28 (2700 dni temu)
Janoś nie o to biega .....

Chodzi mi o to że;

1. Można inwestować we wszystko (nawet bambusy, trawę, powietrze, energię itd.

2. Oferta prywatna (i nie tylko) powinna być przekazana rzetelnie...czyli potencjalny inwestor ma wiedzieć jaką stopę zwrotu może uzyskać(przynajmniej orientacyjnie) kiedy
przedsięwzięcie wyjdzie oraz, że może wszystko stracić kiedy z tego nic nie będzie. Jeśli delikwent zapewnia roczną stopę zwrotu z inwestycji już po dwóch latach 50% to proszę Cię
Nie piszę tu o dodatkowych informacjach dla potencjalnego inwestora.

3. Takie oferty nie mogą odbywać się przez internet... tutaj jest wręcz wymagane spotkanie z ludźmi kierującymi tym projektem w siedzibie danej "spółki" jeśli takowa w ogóle istnieje.

4. Czy dana "firma" przedstawiła swoim aktualnym akcjonariuszom jakikolwiek raport finansowy z poprzedniego roku potwierdzony przez niezależnego rewidenta?

5. Czy dana firma deklaruje wejście na giełdę i ewentualnie kiedy to nastąpi (na piśmie).

6. Czy dana firma zapewnia odkup akcji od akcjonariusza po cenie emisyjnej (jeśli nie nastąpi debiut we wskazanym terminie, również na piśmie).

To są podstawowe pytania...

Nie chce mi się więcej pisać ale jak widać tych niewiadomych jest bardzo dużo. Nie wystarczy krzyknąć hasło o 50% zysku i jest ok.

Oferty prywatne są zazwyczaj dla inwestorów (kwalifikowanych), którzy zdają sobie sprawę z zagrożeń.

Tutaj po roku facet pisze, że w następnej emisji cena akcji wynosić będzie nie 100 tylko 125 zł bo "chyba" już jest ich taka wartość....no proszę cię gdzie my żyjemy

Nawiązując do dywersyfikacji to bez przesady...bo kiedy zapakujesz wszystkiego po 10% swojego kapitału to powstanie papka czyli przeciętność i dalej nie osiągniesz ponadprzeciętnych zysków(nie dywersyfikować tylko dla samej dywersyfikacji).
Drużyna Epikura
wypowiedzi: 323
wątków: 13

;)
18.11.2012 (Nd) 11.04 (2700 dni temu)
Listopad 2010r.
Akcje spółek z branży energii odnawialnej straciły w tym roku już 15 proc.

Indeks „zielonych spółek” WilderHill New Energy stracił w tym roku na wartości już 400 mld dol. Wszystko przez zbyt mały popyt na produkty energii odnawialnej.


Spółki produkujące panele słoneczne czy turbiny wiatrowe stawiają na rozwój. Jednak moce produkcyjne fabryk branży energii odnawialnej rosną szybciej niż popyt na ich produkty. Jak podaje agencja Bloomberg, w przyszłym roku na świecie powstaną panele słoneczne o mocy 23,5 tys. megawatów. To o 40 proc. więcej niż zapotrzebowanie na tego typu energię. Podaż w sektorze energetyki wiatrowej będzie ok. 30 proc. wyższa od popytu.

Niewystarczający popyt w branży odbija się na akcjach spółek energii odnawialnej. Indeks WiderHill New Energy, odzwierciedlający zmiany w notowaniach 87 firm, stracił w tym roku już 15 proc. Największe spadki dotyczą spółek stawiających na energie słoneczną. Ceny akcji niemieckich wytwórców kolektorów słonecznych, Solarworld oraz Solar Millennium, spadły o odpowiednio 36 i 42 proc.
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

green energy
18.11.2012 (Nd) 11.32 (2700 dni temu)
teraz akukuu piszesz sensownie ale na inny temat
jak widać diabeł tkwi w szczegółach.
w USA wiele społek 'zielonych' zbankrutowało. nawet hojnie wspieranych przez Obamę - np http://www.canadafreepress.com/index.php/article/50576. w dużej mierze jest to wynik rekordowo niskich cen gazu (spadek ok. 4-krotny w ciagu 5 lat), dzięki gazowi łupkowemu i polityce G. Busha (zwolnienie społek wydobywczych z przykrego obowiązku dbania o ekologię).
przy tak niskich cenach gazu energetyka odnawialna ma tam problem.

co pewnie ma przełożenie na index WilderHill New Energy.

podobnie w Niemczech bankrutują firmy produkujące panele PV. bo Chińczycy wkroczyli do gry i zalali rynki światowe panelami o bardzo niskich cenach.

generalnie jednak na świecie produkcja energii ze źródel odnawialnych szybko rośnie - i obecnie 3/4 nowych mocy w energetyce na swiecie to właśnie moce odnawialne.

ale to ma niewiele wspólnego z rynkiem produkcji energii z wiatru w Polsce. To że spadają ceny turbin wiatrowych i rośnie ich wydajność to przecież bardzo dobrze - koszty produkcji energii wiatrowej spadają.co do twoich 6 punktów/pytań - zupełnie masz rację. i wydaje mi sie, ze nie znając szczegółow trudno jednoznacznie się wypowiadać na ten temat. jasne, ze to może być szwindel. nigdy nie wiadomo na 100%. można tylko szacować prawdopodobieństwo.

wg mojej subiektywnej oceny na 90% jest to wiarygodny biznes. widziałem ich raport finansowy, rozmawiałem z człowiekiem na targach Renexpo. rozmawiałem przez telefon i wymieniłem parę maili.

oczywiście każdy ma prawo ocenić, że to np. na 90% jest oszustwo. up to you. każdy ma prawo do subiektywnej opinii. ale ocena "ewidentna piramida finansowa" jest wg mnie nieuzasadniona. mądrzej napisac 'wg mojego wyczucia na 90% to jest piramida'.

ja tylko pokazuję coś, co może być bardzo dobrą i jednorazową okazją inwestycyjną, a każdy niech sam oceni.
  
wypowiedzi: 74
wątków: 4
akukuu
18.11.2012 (Nd) 14.05 (2700 dni temu)
Oczywiście Twoje punkty jak najbardziej powinno się sprawdzić przed zakupem. I wiele innych by się pewnie znalazło.

Natomiast jak nawet z tego sprawdzenia wyjdzie, że jest super, to nie znaczy, że za rok też tak będzie.

Co do dywersyfikacji to fundamentalnie się z Tobą nie zgadzam. Załóżmy hipotetycznie, że jest spółka: na 40% tracę wszystko, na 20% zarabiam 50%, a na 40% zarabiam 100%. Więc 'średnio' zarobię 50%. Więc ja wolę mieć 10 spółek niż jedną, ponieważ ryzyko takiego portfela przy tej samej stopie zwrotu (50%) jest niższe.

Jedyne miejsce gdzie dywersyfikacja nie jest dobra to konkursy w inwestycje wirtualnymi pieniędzmi - kto zarobi najwięcej.
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

dywersyfikacja
18.11.2012 (Nd) 14.18 (2700 dni temu)
w teorii super, jesli masz do wyboru 10 spólek o jednakowej 'średniej oczekiwanej' stopie zwrotu. ale w praktyce tak nie ma.

jesli miałbyś do wyboru spółki o oczekiwanych rentownosciach: 50,40,30,20,10% - to tez byś dywersyfikował?

wg mnie co najwyżej między trzema najwyżej rentownymi, z większym zaangażowaniem kapitału w wyżej rentowne papiery.
  
Drużyna Epikura
wypowiedzi: 323
wątków: 13

:)
18.11.2012 (Nd) 14.44 (2700 dni temu)
I tutaj zgadzam się z szeryfem
wypowiedzi: 74
wątków: 4
dywersyfikcja
18.11.2012 (Nd) 14.52 (2700 dni temu)
tak, zawsze bym dywersyfikował.

a przykład to tylko przykład. wiadomo, że z akcji o stopach zwrotu 10%, 20%, 30%, 40%, 50% nie da się zbudować portfela dającego 50%. Ale już z akcji 30, 40, 50, 60, 70 już tak.

chciałem najprościej jak to możliwe, że można zbudować portfel inwestycji w taki sposób, aby osiągnąć średnią zakładaną stopę zwrotu z portfela, a przy pomocy dywersyfikacji ograniczyć ryzyko (czyli zmniejszyć odchyłki od tej średniej).
Kuźnia Talentów
wypowiedzi: 76
wątków: 3

....
18.11.2012 (Nd) 21.23 (2700 dni temu)
@ Janosik - mądrze piszesz, mimo żeś młody i ... zgadzam się z Tobą w 100%
@ Szeryf - inwestując zachowaj zdrowy rozsądek, zresztą wyglądasz na rozsądnego i zaraziłeś mnie swoim entuzjazmem. Jednak gdybym miał się w dać z Tobą w dyskusję na temat energii odnawialnej ogólnie bym Cię studził i zalecał wczytanie się w teksty Janosika

Dużo już zostało powiedziane i generalnie każdy wyciągnie swoje wnioski. Pamiętajcie, że są w naszym społeczeństwie ludzie dysponujący ogromnymi środkami i jest ich całkiem sporo. Coś jest na rzeczy, że za oknami nie rosną wiatraki jak grzyby po deszczu
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

:)
01.12.2012 (So) 10.56 (2687 dni temu)
wczoraj w Gliwicach było NWZA spółki i podpisanie aktu notarialnego - kupiłem 900 akcji czyli 1% firmy - i obecnie jestem jednym z 89 akcjonariuszy. dam znać za 2 lata, czy było warto.

poznałem ludzi stojących za tym projektem - w większości to przedsiębiorcy w wieku 40-60 lat. mają sporą wiedzę biznesową i branżową. wszystko wskazuje na to, ze jest to dobrze przemyślane przedsięwziecie. a timing jest idealny - na zachodzie UE kryzys w branży, dzięki czemu wiatraki są tańsze i kolejka po nie znacznie krótsza. a w naszym kraju nie ma jeszcze boomu, który pojawi się po podpisaniu ustawy o OZE (pewnie za rok), więc koszty jeszcze nie są zbyt wysokie i są dostępne dobre lokalizacje.

w planach jest już spółka Future B na 10 wiatraków. ale większa emisja akcji bedzie pewnie dopiero za rok.
  
wypowiedzi: 116
wątków: 8

dawaj znać!
01.12.2012 (So) 11.28 (2687 dni temu)
Dawaj znać koniecznie, ja nie skorzystałem, bo doszedłem do wniosku, że jest to inwestycja bardziej na 'wolne środki' niż 'oszczędności życia', a niestety na obecną chwilę dla mnie byłby to wariant drugi. Co za tym idzie, możliwość 'kantu' lub innych możliwych komplikacji mnie od tego odwiodły.

Niemniej jednak jestem bardzo ciekawy jak ten projekt będzie się rozwijał!
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

konkurencyjny projekt
01.12.2012 (So) 12.05 (2687 dni temu)
wlasnie znalazlem http://energyinvestgroup.pl/ - projekt niemal skopiowany z "naszego" Future A (wskazówka, że dobry model biznesowy ), ale niestety znacznie mniej atrakcyjny dla akcjonariuszy (aż 100 turbin, mniejsze moce, rozdrobniony akcjonariat, znacznie większe korzyści dla założycieli kosztem drobnych akcjonariuszy)
  
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

windnet
12.03.2013 (Wt) 11.35 (2586 dni temu)
są kolejne projekty umożliwiające inwestycje w 2-megawatowe elektrownie wiatrowe.
szczegóły na http://www.windnet.pl/WindNet2/glowne-zalozenia,32.html.
plusem jest niski próg wejścia (min 5 tys zł) i krótki czas inwestycji (4 lata).
minusem są spore koszty zarządzania - najwięcej zarobią operatorzy projektu i pierwsi akcjonariusze.

w ogólnym rozliczeniu http://futureenergiazwiatru.pl/ dla inwestora powinien byc bardziej opłacalny, choć ogólny biznesplan praktycznie taki sam.
  
Klub Farmera
wypowiedzi: 567
wątków: 12

ciekawość
29.09.2013 (Nd) 13.03 (2385 dni temu)
Szeryfie - wiem, napisałeś 01.12.2012 że za 2 lata napiszesz czy było warto. Ale możesz napisać coś o zaawansowaniu tego projektu?
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

tak...
29.09.2013 (Nd) 21.27 (2385 dni temu)
tak, mysle, ze dopiero za rok czy więcej będzie mozna ocenić na ile to jest opłacalna inwestycja.

na razie:
- rynek zielonych certyfikatów w Polsce jest zepsuty, ustawy o OZE nie ma, a to co robi rząd - czyli nic - to można zakwalifikować jako sabotaż gospodarczy. dochodzą długie procedury (monitoring ornitologiczny i chiropterologiczny, raporty środowiskowe, monitoringi wietrzności), niekompetencje urzędasów i przeciąganie terminów. a sądy jak wiadomo też nie działają, więc przechodzenie przez te procedury to droga przez mękę.
- na razie jeszcze zadnej elektrowni nie postawili i nie wiadomo, kiedy będą. pewnie w przyszlym roku.

docelowo biznes jednak wydaje się mieć dość solidne podstawy.
w Polsce do 2020 roku mamy mieć 15% energii ze źródeł odnawialnych. obecnie ok 10% - głównie hydro i biomasa. która w sporej części jest importowana.
brakujące 5% trzeba uzupełnić - głownie wiatrem, bo energia słoneczna w Polsce jest zbyt nieopłacalna. a wiatru mamy sporo - szczególnie na północy, co odciąża sieć przesyłową (elektrownie węglowe na południu kraju).

problemem mogą być tylko ignoranci w stylu bronka k. czy róznych pisuarów, którzy podnoszą różne nieracjonalne argumenty przeciw energetyce wiatrowej. być może są sterowani przez lobby energetyczne, które boi się utraty swojej hegemonii.

popularne argumenty:
- wiatraki zabijaja ptaki. padają różne przerażające liczby - setki tysięcy. ale... ptaki zabijają się również np. o ekrany akustyczne przy autostradach czy wieżowce w miastach - giną tam w wielokrotnie większych ilościach. czy to znaczy, że z miłości do ptaków mamy zburzyć wszystkie wieżowce??
- wiatraki szpecą krajobraz. a czy wieżowce, fabryki, ulice etc... nie szpecą? argument idiotyczny.
- wiatraki hałasują - totalna bzdura. stałem ostatnio tuż przy takim wiatraku i ledwo go było słychać. a kościoły w srodku miasta to mogą bezkarnie hałasować dzwonami co godzine?

lobbisci walczą z wiatrakami, manipulują opinią publiczną. ale fakty są takie, że dla Polski jest to najlepsza alternatywa dla węgla.
  
Drużyna Epikura
wypowiedzi: 681
wątków: 119

Alternatywa?
29.09.2013 (Nd) 21.42 (2385 dni temu)
"lobbisci walczą z wiatrakami, manipulują opinią publiczną. ale fakty są takie, że dla Polski jest to najlepsza alternatywa dla węgla"

Co masz na myśli?
Zamknąć elektrownie węglowe i postawić wiatraki?
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

Zamknąć elektrownie węglowe?
29.09.2013 (Nd) 21.58 (2385 dni temu)
"Zamknąć elektrownie węglowe" - jasne że nie. przecież one dają ponad 80% energii w Polsce. ale większość bloków jest przestarzałych, swoich lat dożyły i trzeba będzie je zamykać.

nie ma sensu dalej rozwijać energetyki węglowej:
- węgiel mamy coraz droższy w produkcji, bo pokłady węgla są coraz niżej. więc coraz więcej węgla trzeba importować.
- elektrownie węglowe są bardzo nieelastyczne - źle współpracują z OZE.
- po 2020 bedziemy sporo płacić za emisję CO2.

energetyka jądrowa - zbyt droga
elektrownie gazowe - tak, będą potrzebne. można je szybko włączać i wyłączać, więc świetnie współpracują z OZE, kompensując zmiany mocy energii wiatrowej i solarnej. tym lepsze jesli bedziemy mieli krajowy gaz łupkowy.
energetyka solarna - dla Polski mało opłacalna. za dużo chmur.
geotermia - zbyt droga i uboga. można czerpać ciepło by podgrzewać basen do 25 stopni, ale nie by produkować elektryczność (potrzeba ponad 100 stopni)
biomasa - ogólnie super. ale obecnie większość biomasy to chyba jest import z Ukrainy, bo taniej.
hydro - małe zasoby, większość zagospodarowane, nowe projekty bardzo trudne w realizacji i niezbyt ekologiczne.

co pozostaje?
wiatr - kapryśny (musi byc balansowany np. gazem lub hydro), ale jednak jest sporo wietrznych miejsc w Polsce, technologia jest dobrze opracowana i te elektrownie są bardzo rentowne. ale raczej w formie rozproszonych źródeł na średnim napięciu, a nie ferm wiatrowych na wysokim...
  
Klub Farmera
wypowiedzi: 567
wątków: 12

geotermia
29.09.2013 (Nd) 22.38 (2385 dni temu)
Z tego co się zorientowałem to geotermia w Polsce faktycznie nie bardzo nadaje się do wytwarzania prądu. Ale na obecnym poziomie technologii daje duże możliwość jeśli chodzi o ogrzewanie mieszkań i wody. Tak jest już wykorzystywana w paru miejscach, a w największym stopniu na Podhalu. W ten sposób Zakopane i okoliczne miejscowości znacząco zredukowały emisję CO2.
I taki jest pomysł jeśli chodzi o Toruń. Dodatkowo w Toruniu chcą zrobić "uzdrowisko" z wykorzystaniem wydobywanej wody (tak jest wykorzystywana np w Grudziądzu).
Poza tym wykorzystanie geotermii podobnie jak inne sposoby wykorzystania alternatywnych źródeł energii również tanieje, więc za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat być może zacznie się opłacać również produkcja energii (potrzeba będzie robić głębsze odwierty).
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

porównanie kosztów OZE, geotermia nieopłacalna
08.01.2014 (Śr) 11.35 (2284 dni temu)
min gosp opublikowało nowy projekt ustawy o OZE.
jedną z ciekawszych rzeczy jest porównanie kosztów różnych technologii odnawialnych źródeł energii dla warunków Polski. całkiem rzetelnie zrobili zestawienie kosztów kWh - tabelka na str 67 http://legislacja.rcl.gov.pl/dokument/177494

skopiowalem i wrzucilem screena na http://farmersi.pl/promocje/ScreenShot001.jpg

ewidentnie energia geotermalna jest w Polsce nieopłacalna jeśli chodzi o produkcję prądu. fotowoltaika niestety też nie. ale wiatraki jak najbardziej.
  
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

plantacje palm kokosowych - ROI ponad 20%.
23.09.2014 (Wt) 21.28 (2026 dni temu)
w obu Amerykach w ostatnich latach bardzo popularna stała się woda kokosowa do picia. z związku z tym plantacje palm kokosowych stały się nieźle dochodowym interesem. jest obecnie możliwość wykupienia sobie takiej działeczki w Brazylii w cenie 15 tys EUR / 1 hektar. inwestycja juz w 4 roku zaczyna dawać zyski i daje przez kolejne ponad 20 lat, łącznie ponad 200 tys EUR / ha. średni zwrot z inwestycji to ok 22% (tak jak byśmy mieli lokatę na 22%). można zobaczyć opis projektu na http://gwm-tv.com/gwm-brochures/coconuts/projections-and-fees-3.htm

drugi ich projekt, w który można się zaangażować to plantacja akacji - http://gwm-tv.com/gwm-brochures/acacia/cover.htm. mają obecnie trochę 4-letnich działek do alokacji i obiecują nawet 35% ROI.

działa to na zasadzie funduszu inwestycyjnego. oni pobierają opłaty za zarządzanie i starają się zapewnić maksymalny zysk. jednocześnie wszystko jest eko.

firma wydaje mi się wiarygodna, ale głowy nie daję. widziałem ostatnio zdjęcia tych plantacji i raport roczny z ich jednej farmy.
'kupilem' u nich hektar eukaliptusów 3 lata temu i liczę na zysk za jakies 4 lata.

jesli macie zbędne fundusze do inwestowania i nie boicie się takich projektów, to mogę na maila podesłać troche szczegółów. potencjalnie jest to niezła okazja.
oni chwalą się, że zarządzają w brazylii juz ok 10 tys hektarów upraw leśnych.
reklamuję, bo wydaje mi się to bardzo fajnym biznesem i inwestycją. ja z tej reklamy nic nie mam.
  
oceny:   
wypowiedzi: 2958
wątków: 471

fotki
24.09.2014 (Śr) 11.33 (2025 dni temu)
tutaj https://www.flickr.com/photos/greenwood-management/ mozna zobaczyć jak wyglądają te plantacje.
  
oceny:   
wypowiedzi: 24
wątków: 1
plantacje palm kokosowych
25.09.2014 (Cz) 11.30 (2024 dni temu)
Skąd wiadomo, że to nie jest kolejny przekręt typu nigeryjskiego?
wypowiedzi: 5
wątków: 0
future
24.08.2015 (Pn) 16.15 (1691 dni temu)
Jestem akcjonariuszem w tej firmie
Rozumiem obawy, sam je doświadczałem
Ale dziś stoi już jedna turbina, dwie następne są w tym momencie budowane, trzy kolejne ruszają we wrześniu
Ze swojej strony polecam,a każdy zrobi co chce
poniżej filmiki z realizacji

https://www.youtube.com/watch?v=gOjZAvpP7P4

https://www.youtube.com/watch?v zhFWXel6Mk
oceny:      
Zielone Wzgórze
wypowiedzi: 9
wątków: 1

Śmieszne
25.08.2015 (Wt) 08.36 (1691 dni temu)
Kolega zarejestrował się żeby znaleźć frajerów....
oceny:   
wypowiedzi: 5
wątków: 0
future
25.08.2015 (Wt) 12.14 (1690 dni temu)
Widzę że kolega jest wszystko wiedzący, a nienawiść to jego drugie imię
Napisałem informację o bieżącym stanie w tej firmie,głównie dla tych którzy szukają informacji o tej spółce. Kiedyś szukałem informacji w necie i nic konkretnego nie znalazłem.
Pomijając kwestię że nikogo nie szukam
oceny:   
wypowiedzi: 5
wątków: 0
future
25.08.2015 (Wt) 12.18 (1690 dni temu)
A tak na przyszłość skoro masz jakieś uwagi sugeruję poprzeć je faktami, ja swoje udokumentowałem filmikami z realizacji
Ciekaw jestem Twoich "dowodów" na moje rzekome poszukiwania
Buy the way
Do końca roku sporo się jeszcze będzie działo, na placach budowy sporo się dzieje, trzeba się spieszyć bo od Nowego Roku wchodzą nowe zasady wsparcia
Postaram się wrzucić jakieś linki następnych wybudowanych turbin
oceny:   
Zielone Wzgórze
wypowiedzi: 133
wątków: 4

mój kolega postawił własny wiatrak
26.08.2015 (Śr) 01.30 (1690 dni temu)
koszt 1,5mln moc 0,65MW
koszt wysoki ze względu na dotacje (jakby robił bez faktur wyszłoby na to samo co bez dotacji)
czas zwrotu z inwestycji 10lat
przy obecnych stopach procentowych nawet niezły zysk tylko problem z naszym prawem (ustawodawcami)
No i zapomniałem dodać o protestach lokalesów ile musiał wydać na wszystkie ekspertyzy.Forum >> inwestowanie i bogacenie się >> energia z wiatru