gry online

 tematów: 33      wątków: 2563      wypowiedzi: 27.592
autor: fraza:
jeśli chcesz brać udział w dyskusji zaloguj się: użytkownik: hasło:
Podsumowanie aktywności na forum w ciągu ostatnich 24 godzin

Forum >> inwestowanie i bogacenie się >> Meble w galerii handlowej. Widzieliście gdzieś? Co o tym sądzicie?

system automatycznej korekty błędów

autor treść
wypowiedzi: 5
wątków: 2
Meble w galerii handlowej. Widzieliście gdzieś? Co o tym sądzicie?
05.05.2014 (Pn) 12.38 (2167 dni temu)
Zastanawiam się ostatnio nad otwarciem sklepu meblowego w chodliwej galerii meblowej. Nie w centrum meblowym z dala od centrum miasta, ale w chodliwej galerii, obok Saturna, czy Multikina. Nie jest to pomysł z nieba wzięty bo to "moja branża". Wszystkie centra meblowe są ulokowane gdzieś poza centrum. Więc chciałbym podetknąć ofertę klientowi pod nos. Robiłem nawet wstępne obliczenia, zorientowałem się w cenach najmu, a nawet jakie obroty mają sklepy typu Bershka czy Decathlon. Wszystko wychodzi na + tylko pali mi się żółta lampka, czemu ktoś jeszcze czegoś takiego nie zrobił?

Widzieliście gdzieś coś takiego?
wypowiedzi: 10
wątków: 0
Widziałem
05.05.2014 (Pn) 14.15 (2167 dni temu)
W C.H. Czyżyny w Krakowie jest Jysk, Meblotex, Leroy Merlin. Po LM ludzie chodzą, nie wiem jak reszta, bo rzadko tam bywam i nigdy się specjalnie nie przyglądałem.
wypowiedzi: 42
wątków: 0
albo meble wypasione albo Leroy
06.05.2014 (Wt) 01.12 (2167 dni temu)
W warszawskiej arkadii (ponoć największa galeria w Polsce), a w niedziele mekka warszawiaków jest Leroy Merlin, natomiast w CH Ursynów jest Obi a w King Cross Brico Depot... to są przykłady ze stolicy odnośnie takich większych centrów, Często są stosowane połączenia Real-Obi i Auchan-Leroy Merlin, natomiast z takich galeri z prawdziwego zdarzenia to jeśli są sklepy meblowe to takie wypasione i dla klientów z odpowiednim portfelem, z budowlano-meblowych sieciówek tylko Leroya spotkałem. Odnosząc się to twojego pytania bandito podejrzewam że zwykłe sklepy meblowe nie wchodzą do galerii ze względu na wysokie koszty przy braku spodziewanych dużych zysków. Jeśli ktoś chce ku[pić meble to równie dobrze może jechać za miasto jak i do galerii, natomiast sklepy z ciuchami korzystają z klientek z odpowiednim portfelem które zakup ciuchów traktują jako rozrywkę, a czy są ludzie dla których rozrywką bądź sposobem na poprawę humoru będzie zakup mebli? Ja na twoim miejscu nie opierałbym się przy określaniu oczekiwanych przychodów na obrotach sieciówek z ciuchami to jest to skrajnie odmienny segment asortymentu, a zrobiłbym rozpoznanie rynku wśród klientów galerii, czy i jak by odbierali sklep meblowy w konkretnej galerii i na ile byliby skłonni go odwiedzić. Moim zdaniem abo firmy nie robią takiego rozpoznania wychodząc z założenia, że to im się na pewno nie opłaci, albo przeprowadziły już takie rozpoznanie i na jego podstawie porzuciły takie plany. Jesli twoje rozpoznanie rynku wskazuje że klienci bedą do ciebie przychodzić po towar to powodzenia
wypowiedzi: 30
wątków: 0
tak, ale
07.05.2014 (Śr) 12.40 (2165 dni temu)
To była również moja branża (znam się tylko trochę, ale się wypowiem). Ludzie oczekują od takiego sklepu odpowiedniego parkingu. My meble zawsze dowoziliśmy na miejsce, u mnie w sklepie tylko się oglądało, ale reakcje zawsze były takie same: meblowy i bez dużego podjazdu pod same drzwi??!
Chcieliśmy się przenieść do galerii handlowej, ale chcieli od nas czynsz w wysokości styczniowego obrotu za tak dużą powierzchnię.
wypowiedzi: 5
wątków: 2
.
07.05.2014 (Śr) 19.43 (2165 dni temu)
No tak ylone, sklep meblowy to nie supermarket gdzie można mieć tysiące produktów w różnych konfiguracjach na półkach. Jednak są to duże towary i klient raczej woli sam wybrać kolorystykę i materiały i dlatego z reguły towar trafia od producenta do klienta. A to, że klient nie rozumie, że nie da się wszystkiego trzymać na miejscu, bo oferta jest zbyt bogata to już trudno.

Dlatego z góry nastawiam się i tak na sklep "wizytówkę", a nie sklep gdzie klient bierze sofę pod pachę i wychodzi.

Dzięki za wypowiedzi. Wydedukowałem, że lepszym rozwiązaniem będzie chyba sklep w sąsiedztwie hipermarketu z sklepem rtv-agd koło siebie i w tym kierunku będę się skłaniał. Dzięki.
wypowiedzi: 172
wątków: 2
/
08.05.2014 (Cz) 22.08 (2164 dni temu)
A rozważałeś opcję sklepu internetowego? Krótko i zwięźle (jako klient oczywiście) mówię: rewelacja! Przed Wielkanocą robiliśmy totalne przemeblowanie mieszkania (kuchnia, dwa pokoje, duży pokój tzw. stołowy). Nie wyściubiłem nosa z chałupy; wszystko, dosłownie wszystko, od poduszek, po łóżka, stół, meble itp. zamówiłem i kupiłem w sklepach internetowych (dokładnie dwóch, ale przejrzałem chyba z 15). I powiem tak, zajęło nam to niecałe dwa dni
Ps. Oczywiście, wszystko przywiezione i wniesione do mieszkania (w 1 przypadku - dodatkowa opłata, w drugim - darmo).
wypowiedzi: 5
wątków: 0
/sklep internetowy
09.05.2014 (Pt) 14.24 (2163 dni temu)
Jakby co mogę za darmo postawić sklep internetowy. Jednak nie będzie profesjonalny, bo dopiero się uczę co i jak - i w ramach rozwojowych mogę to zrobić.
wypowiedzi: 5
wątków: 2
sklep internetowy
13.07.2014 (Nd) 16.54 (2098 dni temu)
Dawno mnie tu nie było. Tak, sklep internetowy istnieje już od dawna. Ale w Polsce meble w internecie to tylko 2% rynku, dlatego robię już podchody pod sklep stacjonarny. Dzięki za wypowiedziForum >> inwestowanie i bogacenie się >> Meble w galerii handlowej. Widzieliście gdzieś? Co o tym sądzicie?